Motivasyon

Sınav Motivasyonu – Sınavlara Hazırlanan Öğrenciler İçin!

Sınav Motivasyonu – Sınavlar yaklaştığında, okul neredeyse bitmek üzere iken, hatta güneşli sahillere hazırlanmadan önce yılın en zor anlarını aşmanız gerekiyor.

Bu aynı zamanda sınav sonrasında rahat bir tatil anlamına da gelecek.

Biraz stresli görünse de, sınav sonunda özgürlüğünüze kavuşacaksınız.

Sınavlar önemli gibi görünse de, herkesin bu sınavlardan geçtiğini ve bu sınavların sizi ve akademik yeteneklerinizi tanımlayan tek şey olmadığını unutmayın.

Eğer sınavlar konusunda stresliyseniz, “Kişisel Gerişim Araştırma Grubu” olarak sizi motive etmeyi düşündük. Bu amaçla cesaret verici sözlere ihtiyacınız olduğunu düşünerek, sizi başarıya yüreklendirecek ilham verici alıntılar seçtik.

Okuma Önerisi;

Sınavlar ve Yaşanan Motivasyon İkilemi

Sınav ve Hızlı Test Çözme Teknikleri

Başarılı Sınav Hazırlığı İçin 10 İpucu

İşte size, sınav mücadelenizde iyi bir savaşçı olmanızı sağlayacak bazı motivasyonel güzel sözler…Hafıza Eğitimi - Fotografik Hafıza Teknikleri Seti

Sizin İçin hazırladığımız Mesaj Yüklü Anlatılar. Keyfini Çıkarın!

Sınav Motivasyonu – Bazı öğrenciler düşük özgüvenin kurbanı olurlar; bildikleri ve yapabilecekleri halde, kendilerine karşı bakış açıları dardır ve kendi içlerine doğru çekilirler. Sürekli olarak yaptıkları hataları düşünürler. O halde, onlara şunu tavsiye edelim:  “Hatayı unut; hatadan aldığın dersi hatırla!

***

Hayat her zaman tek ve düz çizgi halinde ilerlemez. Başarısızlıkları kabullenen daha büyük başarılara imza atar. Siz de başarısız olmaya hazır olun, çünkü sadece o zaman başarılı olmaya hazırsınız, demektir.

***

Olumluya odaklanmak başarıyı çeker: “Neyin yanlış gidebileceğinden korkmayı bırak ve neyin doğru gidebileceğini düşün.” Bir başka tavsiyemiz de, “Olumlu zihin. Olumlu hisler. Olumlu yaşam.”dır.

***

Resmin tamamını bilmediğimiz için kaygı duyarız. Bu nedenle filmin sonunu bekleyin: “Tamam olana kadar her zaman imkansız görünüyor.” Nelson Mandela

***

İşte azmin ve başarının anahtarı bu cümlede saklıdır: “Yedi kez düş, sekiz kez ayağa kalk.” Muhteşem bir başarı!

hızlı öğrenme - anlayarak hızlı okuma seti

***

Her zahmette bir rahmet vardır, der atalarımız. Bunu şu şekilde de ifade edelim: “Kolay gelen şey uzun sürmez. Uzun süren şeyler kolay elde edilmez.

***

Sınav Motivasyonu – Sakın pes etmeyin. Başarı sizin tam da vazgeçtiğinizden bir adım sonrasındaydı: “Zafere çok yakınsın, şimdi vazgeçmeye cesaret etme.

***

Kendinizden emin olun. Kendinize güvenin: “Şüphe başarısızlığın öldürebileceğinden daha fazla hayal öldürür.“, “Yapacağına inandı ve yaptı.

***

Hayal etmek ve istemek, dua etmek önemlidir, ancak eyleme de geçmelisiniz: “Çalışarak isteyin.

***

Harekete geçmeden başarılı olabileceğinizi nasıl anlayacaksınız; bu mümkün mü: “Her başarı deneme kararı ile başlar.

abcdef

***

Sınav Motivasyonu – Uğraşmak, çaba göstermek fiili bir duadır. “Daha iyi bilinceye kadar elinden gelenin en iyisini yap. Sonra daha iyi bildiğinde daha iyisini yap.” (Maya Angelou)

***

İşte kendinize dair bir bakış açısı Lalah Deliah’tan: “Kim olduğunu hatırladı ve oyun değişti.

***

Başarı şans işi değildir. Bir çalışma sürecinin getirdiği bir sonuçtur: “Şansını istediğin şey için çalışarak elde edersin.

***

Hiçbir başarı altın tepsi içinde armağan edilmemiştir. “Kolay olacak mı? Hayır. Buna değer mi? Kesinlikle.” Bunun için “Başarısız olmaktan korkma, denemekten korkma.

***

Hedefiniz çabalamak olsun; “Gelişme için çabala, mükemmellik için değil.

Unutmayın ki, “Bir uzman, bir zamanlar acemiydi.

***

Zor‘ dediğinizde aslında ‘onun için savaşacak kadar güçlü değilim‘ demek istiyorsunuz. Doğru mu? O zaman sana Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Safi Duyar’ın sözleriyle sesleneyim: “Çoğu tembel insanın söylediği gibi zor olduğunu söylemeyi bırak; başaracağını söyle; ama buna inanarak söyle.

***

Sınava iyi bir hazırlık, başarının yarısına ulaşmak demektir. Birikimli iseniz sınav denizinin derinliği önemli değildir. İşte Ed Cole’nin bir güzel sözü gelsin: “Suya düşmek insanı boğmaz, yüzmeyi bilmemek boğar.

***

Sınav Motivasyonu – İleriye yürümek; küçük adımlarla ama sürekli ve disiplinli bir şekilde ilerlemek… Robert Collier’in dediği gibi: “Başarı, gün be gün tekrarlanan küçük çabaların toplamıdır.

***

Kendine inan, zorlukları üstlen, korkuları fethetmek için kendi içindeki derinlere in. Asla kimsenin seni yıkmasına izin verme.” – Anonim

***

Sınav için biraz korku iyidir. Buna kaygı deniyor. Sizi motive eder, hırslandırır. Eğitimci B. Çiftçi bir defasında şöyle demişti: “Korku, beyninize, bir zorluk karşısında o zorluğun üstesinden gelmenin ne kadar önemli olduğunu söylemenin bir yoludur.

***

Hiçbir başarı kendi kendine gelmez. Sizin gidip almanız gerekir. Bunun için başarılı asker General Colin Powell, “Başarının sırrını açıklayayım mı” der;  “sıkı çalışmaktır.

***

Bill Cosby bir defasında şunu demişti: “Başarılı olmak için, başarı arzunuz başarısızlık korkunuzdan daha büyük olmalıdır.” Ne müthiş bir tecrübe değil mi?

***

Çalışmamanın mazeretleri o kadar çoktur ki, birini aşsanız diğeri karşınıza çıkar. O halde siz gelin en iyisi çalışmamakla ilgili tüm mazeretleri unutun ve çalışmanın tek sebebine inanın.

***

Ne güzel söylemiş David Bly: “Sıkı çalışma olmadan başarıyı beklemek, ekmediğiniz tarladan hasat beklemek gibidir.

***

Sınav Motivasyonu – Başarının kısa tarifini mi istiyorsunuz. Diğer öğrenciler uyurken sen çalışmalısın, herkes eğlenirken sen çalışmalısın. Herkes oynarken sen çalışmalısın. Herkes gününü gün ederken sen hala çalışmalısın. Sonra? Sonra herkes pişman olurken sen ense yapmalısın.

***

Güçlü bir irade gücüne sahip insanlar her zaman daha büyük resme sahip olacaklardır. Daha büyük hedeflere ulaşmaya yardımcı olmak için küçük zevklerden vazgeçin.  Bir bilge demişti ki, “Küçük heveslerinizin değil, büyük ideallerinizin peşinde koşun. Hevesler geçici, çabalar kalıcıdır.

***

Sonia Johnson bir defasında şu meşhur sözünü söylemişti: “Kararlı bir kişinin önemli bir fark yaratabileceğini ve küçük bir kararlı insan grubunun tarihin gidişatını değiştirebileceğini unutmamalıyız.” Soruyorum: Siz neden bu grupta olmayasınız?

***

Ne kadar kararlısın? Ya kararlılık nedir? Byron Pulsifer bu soruya şöyle cevap vermişti. “Kararlılık, sadece bir şey işe yaramadığı için asla vazgeçmeyen bir tutum sergileyen kişiler için kullanılabilir.

***

Şans mı dediniz? Güldürmeyin beni. Thomas Jefferson ne demişti: “Ne kadar çok çalışırsam o kadar şansım olduğunu görüyorum.

***

Çalışmak bir duadır. El açıp dua etmek de bir duadır, ders çalışmak ta. Çağlar öncesinden, Aeschylus, şöyle demişti: “Bir öğrenci başarmaya istekli ve istekli olduğu kadar da çalışkansa Tanrı onun en iyi bir yardımcısı olur.

***

Kararlılığınızı sürekli çaba, kontrollü dikkat ve konsantre enerji ile yapılandırın. Fırsatlar asla bekleyene gelmez… Ona ulaşmak için çaba gösterenler tarafından yakalanırlar. – Anonim

***

İstemek ayrı, uygulamak ayrıdır. Uygulamak bir irade ister ve süreklilikle ısrarcı olmayı gerektirir. Bir atasözü der ki: “İrade hazır olduğunda ayaklar hafif kalır.

***

Hedefi küçük olanlar küçük başarılar elde eder. O halde siz de büyük hedefler koyun ve büyük başarılar elde edin. – Kişisel Gelişim

Tavsiye Edilen Makaleler:

Öğrenilen Her Şeyin % 90’ı Nasıl Hatırlanır?

Sınav Ve Hızlı Test Çözme Teknikleri

Başa dön tuşu