Hızlı OkumaÖğrenme ve Eğitim

Mega Hafıza – 6., 7., ve 8. Sınıflar İçin Online Yaz Okulu

Sadece 6., 7. ve 8. Sınıflar için...

Mega Hafıza – 6., 7, ve 8. Sınıflar İçin Online Yaz Okulu – Bugüne kadar Mega Hafıza yaz okulu organizasyonlarından sadece Ankara ve İstanbul’da olan ailelerin çocukları faydalanabiliyordu. Bunun sonucu olarak diğer şehirlerden “Neden bizim bulunduğunuz şehirde yaz okulu (veya kış okulu) düzenlemiyorsunuz?” diye sitem dolu mesajlar alıyorduk. Hatta bazı aileler yaz okulu veya kış okulu organizasyonumuza katılmak için diğer şehirlerden gelip, yıllık izinlerini veya sömestr tatillerini Ankara ve İstanbul’da geçirerek çocuklarının bu eğitimlerden faydalanmasını sağlıyorlardı. Şimdi ise durum değişti. Artık yaz okullarımıza ve kış okullarımıza uzaktan online canlı olarak katılmak mümkün. Öyle ki, diğer şehirlerdeki öğrenciler de Ankara ve İstanbul’da olanlarla aynı şartlar altında ve evlerinden bu yaz okuluna katılabilecekler.

Mega Hafıza yaz okulları eğitimi 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerini eğlendirirken beyinlerini geliştirmeyi hedefliyor. Mega Hafıza hazırladığı beyin eğitimi programıyla onların beynini hızlı öğrenme, yaratıcı problem çözme, anlayarak hızlı okuma, zihinsel matematik, konsantrasyon ve odaklanma konusunda hazırlıyor ve geliştiriyor.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİN BEYİN KAPASİTELERİNİ ARTIRMAK

Mega Hafıza Online Yaz Okulu eğitimi özellikle yazın 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için hazırlanmış özel bir program. Yılda bir kere yaz döneminde düzenlenen bu programı kaçırdıysanız, bir sonraki eğitim için gelecek yazı beklemeniz gerekiyor. Amaç öğrencilerin daha hızlı, daha kolay ve daha kalıcı öğrenmelerini sağlamak. Bunu başarmak için her öğrenci zaten harika bir beyine sahip. Ancak problem şu; öğrencilerin çoğu o beyni nasıl kullanacağını bilmiyor. Bu anlamda Mega Hafıza Yaz Okulu eğitimini 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için “Beyni Kullanma Kılavuzu” olarak da adlandırmak mümkün.

Okullar sadece üretilmiş bilgileri çocukların beynine yüklemeye çalışıyor. Yükledikçe yüklüyorlar. Herkes bilgi yüklemekle meşgul. Ama hiç kimse öğrencilere bu bilgilerin beyinde nasıl tutulacağını ve bu bilgilerle nasıl yeni şeyler üretebileceklerini öğretmiyor. Çok tekrar ve ezberle çocuklar tükeniyorlar. Okul hayatı eğlenceli olmaktan çıkıyor.

ONLINE YAZ OKULU ÜÇ MODÜLDEN OLUŞUYOR

Mega Hafıza Online Yaz Okulu eğitimi temel olarak şu üç modülden oluşuyor;

BİRİNCİ MODÜL: Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü & Öğrenciler için Yaratıcı Problem Çözme,

Ankara Yaz Okulu - Birinci Modül

İKİNCİ MODÜL: Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Öğrenciler İçin Beyin Haritaları Tekniği,

Ankara Yaz Okulu - İkinci Modül

ÜÇÜNCÜ MODÜL: Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızada Tutulması ve Hatırlanmasının Sağlanması.

Ankara Yaz Okulu - Üçüncü Modül

Mega Hafıza “Online Yaz Okulu”nda bu üç modülü  iki eğitim başlığı altında sunuyor ve bu eğitim kampı iki haftada tamamlanıyor.

MEGA HAFIZA ONLINE YAZ OKULU İKİ HAFTADA BİTİYOR

BİRİNCİ MODÜL” ve “İKİNCİ MODÜL” başlıkları birleştirilerek “YAZ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca Cumartesi ve Pazar günleri hariç sabah 09:30 -12:30 arasında devam ediyor.

ÜÇÜNCÜ MODÜL” de “YAZ OKULU MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca öğleden sonraları günaşırı olarak Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 14:00 – 17:00 arasında devam ediyor.

Mega Hafıza'dan 6., 7. ve 8. Sınıflar için Online Yaz Okulu

ONLINE YAZ OKULU – TEKLİ EĞİTİM & İKİLİ EĞİTİM NEDİR?

Mega Hafıza Online Yaz Okulu iki hafta boyunca biri sabahları, diğeri günaşırı öğleden sonraları devam eden bu iki eğitimi “ÜÇ MODÜL BİRLİKTE” olarak “ONLINE YAZ OKULU – İKİLİ EĞİTİM” olarak indirimli imkanlarla sunuyor. Aileler çocuklarını bu eğitimlerden istediğine gönderebilir;

Çocuğunun Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü, Yaratıcı Problem Çözme, Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Beyin Haritaları Tekniği konularında gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “YAZ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunulan sabahları devam eden eğitime gönderebilirler.

Çocuğunun Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızaya Yerleştirilmesi ve Gerektiğinde hatırlanması konularında gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “YAZ OKULU MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunulan ve öğleden sonraları devam eden eğitime gönderebilirler.

ONLINE YAZ OKULU İÇİN TAVSİYE

Bana sorarsanız, çocuğunuzu her iki eğitimi birleştirerek sunan indirimli “ONLINE YAZ OKULU – İKİLİ EĞİTİM”ine göndermenizi tavsiye ediyorum. Biri olmazsa, diğeri olmaz diye bir kural yok. Ancak her iki eğitimin birbirini tamamlayan eğitimler olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki; diyelim ki öğrenci anlayarak hızlı okumayı, okuduklarını hafızada tutmayı ve gerektiğinde hatırlamayı öğrendi diyelim. İyi ama, öğrenme sadece okuyarak olmuyor ki. Öğrencinin bazı bilgileri de dersi dinlerken öğrenmesi ve hafızasında tutabilmesi gerekmektedir. Bu beceriler anlayarak hızlı okuma modülünde değil, diğer modülde öğrenilmektedir. Yine sayısal beceriler ve yaratıcı problem çözme becerileri anlayarak hızlı okuma eğitiminin kapsamı içinde değildir.

Özet olarak çocuklarınızı yaz döneminde korumak amacıyla yaklaşık üç aylık yaz tatilinin iki haftasını ‘Online Yaz Okulu Beyin Eğitimi‘ne ayırın. Geri kalan zamanlarını da toplu spordan ziyade bireysel sporla geçirmesini sağlayın. Unutmayın, çağımızda iki şey çok önemli; (1) Çağımızda gelecek beynini iyi kullananların olacaktır, (2) Sağlam kafa sağlam vücutta bulunmaktadır.

(Online Yaz Okulları Hakkında, Fiyat, Tarih, Saatler gibi Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız)

MEGA HAFIZA ONLINE YAZ OKULLARI

Umarım bu yaz çocuğunuzun iki haftasını ayırır ve beyin kapasitesini bir sonraki öğretim yılı için donanımlı hale getirirsiniz.

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar – Dünya Hafıza Şampiyonu
NEDEN YAZ OKULU – www.megaegitim.com/neden-yaz-okulu.asp
© 2023 – MEGA HAFIZA – Beyin Temelli Eğitimler ve Setler (25 Mayıs 2023’de güncellendi)
ÜCRETSİZ ÜYE OLUN – www.MegaHafiza.com

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu