Hızlı OkumaMatematik

Mega Hafıza – 6., 7., ve 8. Sınıflar İçin Online Canlı Kış Okulu

Daha Önce Sadece Ankara ve İstanbul'da Olan Eğitimler Şimdi Canlı ve Online!

Mega Hafıza Online Kış Okulu Sömestr Tatilinde ve Sadece 6., 7. ve 8. Sınıf Öğrencileri İçin Düzenlenmektedir!

Mega Hafıza – 6., 7, ve 8. Sınıflar İçin Online Kış Okulu – Bugüne kadar Mega Hafıza’nın yaz ve kış okulu organizasyonlarından sadece Ankara ve İstanbul’da olan ailelerin çocukları faydalanabiliyordu. Bunun sonucu olarak diğer şehirlerden “Neden bizim bulunduğunuz şehirde yaz okulu (veya kış okulu) düzenlemiyorsunuz?” diye sitem dolu mesajlar alıyorduk. Hatta bazı aileler yaz ve kış okulu organizasyonumuza katılmak için diğer şehirlerden gelip, yıllık izinlerini Ankara ve İstanbul’da geçirerek çocuklarının bu eğitimlerden faydalanmasını sağlıyorlardı. Şimdi ise durum değişti. Artık yaz ve kış okullarımıza uzaktan online canlı olarak katılmak mümkün. Öyle ki, Ankara ve İstanbul’da olmayanlar da aynı şartlar altında ve evlerinden bu kış okuluna katılabilecekler.

Mega Hafıza kış okulları eğitiimi 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerini eğlendirirken beyinlerini geliştirmeyi hedefliyor. Mega Hafıza hazırladığı beyin eğitimi programıyla onların beynini hızlı öğrenme, yaratıcı problem çözme, anlayarak hızlı okuma, zihinsel matematik, konsantrasyon ve odaklanma konusunda hazırlıyor ve geliştiriyor.

Daha önce sadece Ankara ve İstanbul’da düzenlenen bu eğitimler şimdi canlı ve online. Dolayısıyla artık yer ve mekân kısıtlaması yok.

AMAÇ ÖĞRENCİLERİN BEYİN KAPASİTELERİNİ ARTIRMAK

Mega Hafıza Online Kış Okulu eğitimi özellikle sömestr tatilinde 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için hazırlanmış özel bir program. Sömestr tatilindeki bu programı kaçırırsanız yaz tatilini beklemeniz gerekecek. Çünkü bu eğitim yılda sadece iki kere yapılıyor. Bir tanesi yaz tatilinde yaz okulu olarak, diğeri de sömestr tatilinde kış okulu olarak. Amaç öğrencilerin daha hızlı, daha kolay ve daha kalıcı öğrenmelerini sağlamak. Bunu başarmak için her öğrenci zaten harika bir beyine sahip. Ancak problem şu; öğrencilerin çoğu o beyni nasıl kullanacağını bilmiyor. Bu anlamda Mega Hafıza’nın CANLI ONLINE Kış Okulu eğitimini 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri için “Öğrenciler için Beyni Kullanma Kılavuzu” olarak da adlandırmak mümkün.

OKULLAR SADECE ÜRETİLMİŞ BİLGİLERİ ÇOCUKLARIN BEYNİNE YÜKLEMEYE ÇALIŞIYOR

Okullar sadece üretilmiş bilgileri çocukların beynine yüklemeye çalışıyor. Yükledikçe yüklüyorlar. Herkes bilgi yüklemekle meşgul. Ama hiç kimse öğrencilere bu bilgilerin beyinde nasıl tutulacağını ve bu bilgilerle nasıl yeni şeyler üretebileceklerini öğretmiyor. Çok tekrar ve ezberle çocukları bezdiriyorlar. Okul hayatı eğlenceli olmaktan çıkıyor.

CANLI ONLINE KIŞ OKULU ÜÇ MODÜLDEN OLUŞUYOR

Mega Hafıza Online Kış Okulu eğitimi temel olarak şu üç modülden oluşuyor;

BİRİNCİ MODÜL: Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü & Öğrenciler için Yaratıcı Problem Çözme,

Ankara Yaz Okulu - Birinci Modül

İKİNCİ MODÜL: Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Öğrenciler İçin Beyin Haritaları Tekniği,

Ankara Yaz Okulu - İkinci Modül

ÜÇÜNCÜ MODÜL: Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızada Tutulması ve Hatırlanmasının Sağlanması.

Ankara Yaz Okulu - Üçüncü Modül

Mega Hafıza bu üç mödülü Online Kış Okulu’nda iki eğitim başlığı altında sunuyor ve eğitim iki haftada tamamlanıyor.

MEGA HAFIZA ONLINE KIŞ OKULU İKİ HAFTADA BİTİYOR

BİRİNCİ MODÜL” ve “İKİNCİ MODÜL” başlıkları birleştirilerek “ONLINE KIŞ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca Cumartesi ve Pazar günleri hariç sabah 09:30 -12:30 arasında devam ediyor.

ÜÇÜNCÜ MODÜL” de “KIŞ OKULU ONLINE MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunuluyor. Bu eğitim iki hafta boyunca öğleden sonraları günaşırı olarak Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 14:00 – 17:00 arasında devam ediyor.

ONLINE KIŞ OKULU – TEKLİ EĞİTİM & İKİLİ EĞİTİM NEDİR?

Mega Hafıza Online Kış Okulu sömestr tatilinde iki hafta boyunca biri sabahları, diğeri günaşırı öğleden sonraları devam eden bu iki eğitimi “ÜÇ MODÜL BİRLİKTE” olarak “ONLINE KIŞ OKULU – İKİLİ EĞİTİM” olarak indirimli imkanlarla sunuyor. Aileler çocuklarını bu eğitimlerden istediğine gönderebilir;

Çocuğunun Zihinsel Matematik, Sayısal Hafıza Gücü, Yaratıcı Problem Çözme, Öğrenmeyi Öğrenme, Hafıza Gücü ve Beyin Haritaları Tekniği konularında gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “ONLINE KIŞ OKULU TEKLİ EĞİTİM” başlığı altında sunulan sabahları devam eden eğitime gönderebilirler.

Çocuğunun Anlayarak Hızlı Okuma, Okunanların Hafızaya Yerleştirilmesi, Gerektiğinde Hatırlanması, Sınavlarda Yavaş Okumadan Dolayı Zaman Kaybetmemesi gib konularda gelişmesini arzu eden aileler çocuklarını sadece “ONLINE KIŞ OKULU MEGA HIZLI OKUMA KURSU” başlığı altında sunulan öğleden sonraları devam eden eğitime gönderebilirler.

omega

ONLINE KIŞ OKULU İÇİN TAVSİYE

Bana sorarsanız, çocuğunuzu her iki eğitimi birleştirerek sunan indirimli “ONLINE KIŞ OKULU – İKİLİ EĞİTİM”ine göndermenizi tavsiye ediyorum. Biri olmazsa, diğeri olmaz diye bir kural yok. Ancak her iki eğitimin birbirini tamamlayan eğitimler olduğunu söyleyebilirim. Şöyle ki; öğrenci anlayarak hızlı okumayı, okuduklarını hafızada tutmayı ve gerektiğinde hatırlamayı öğrendi diyelim. İyi ama, öğrenme sadece okuyarak olmuyor ki. Öğrencinin bazı bilgileri de dersi dinlerken öğrenmesi ve hafızasında tutabilmesi gerekmektedir. Bu beceriler anlayarak hızlı okuma modülünde değil, diğer modülde öğrenilmektedir. Yine sayısal beceriler ve yaratıcı problem çözme becerileri anlayarak hızlı okuma eğitiminin kapsamı içinde değildir.

(Online Kış Okulları Hakkında Detaylı Bilgi İçin Aşağıdaki Linke Tıklayınız)

MEGA HAFIZA KIŞ OKULU

Umarım bu sömestr tatilinde çocuğunuzun iki haftasını ayırır, beyin kapasitesini kolay ve etkin öğrenme için donanımlı hale getirirsiniz.

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
© 2022 – MEGA HAFIZA – Beyin Temelli Eğitimler ve Setler
ÜCRETSİZ ÜYE OLUN – www.MegaHafiza.com

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu