LOGO

KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel Gelişim Serüveninin Başlangıç Noktası

DÜNYANIN EN KISA ZEKA TESTİ – SADECE 3 SORU Dünyanın En Kısa Zeka Testi – Sadece 3 Soru Full view

DÜNYANIN EN KISA ZEKA TESTİ – SADECE 3 SORU

Dünyanın En Kısa Zeka Testi – Sadece 3 Soru

“Dünyanın En Kısa Zeka Testi – Sadece 3 Soru” isimli zeka testi, 2005 yılında “Journal of Economic Perspectives”te yayınlanan ‘Cognitive Reflection Test’ isimli zeka testidir. Bu test dünyada en kısa yoldan zeka seviyesini ölçmek için başvurulan testlerden bir tanesi olmuştur.

Mega Hafıza olarak okurlarımızın “Yaratıcı Problem Çözme ve İnovasyon” konusunda gelişmelerini sağlamak için yayınladığımız “ÜCRETSİZ İNOVASYON & YARATICI DÜŞÜNME BÜLTENİ”nde yıllardır çeşitli soruların pratik çözümü konusunda çeşitli sistematik ipuçları veriyoruz. Bu bültene daha önceden üye olan okurlarımızın bu zeka testinde hiç de zorlanmayacaklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Henüz “ÜCRETSİZ İNOVASYON & YARATICI DÜŞÜNME BÜLTENİ”ne üye olmadıysanız aşağıda verilen bülten resmine tıklayarak, açılan sayfadan hemen üye olabilirsiniz.

Ücretsiz Yaratıcı Düşünme & İnovasyon Bülteni

DÜNYANIN EN KISA ZEKA TESTİ – SADECE 3 SORU

Basit bir matematik problemi gibi görünen ve internette gittikçe popülerleşen bu zeka testi tam olmasa da, genele göre durumunuzu kısmen ortaya koymaktadır.

İşte kişinin zeka seviyesinin ortalamadan yukarıda olup olmadığının belirlenmesi için başvurulan testte yer alan sorular…

Cevaplara bakmadan önce cevaplarınızı bir kağıda yazınız. Her 3 soruya da cevabınızı yazdıktan sonra sayfanın alt tarafındaki cevaplara bakabilirsiniz.

SORU – 1

Bir beyzbol sopası ve topun toplam fiyatı 1.10 dolardır. Beyzbol sopasının fiyatı toptan 1 dolar daha pahalıdır. Bu durumda topun fiyatı ne kadardır?

Soru – 2

5 makine, 5 dakikada, 5 düğme üretiyorsa, 100 makine 100 düğmeyi kaç dakikada üretir?

Soru – 3

Bir gölde bulunan nilüferler her gün ikiye katlanarak gölün alanını kaplamaktadır. Nilüferler 48 günde tüm gölü kapladıysa, gölün yarısını kaç günde kaplamıştır?

DÜNYANIN EN KISA ZEKA TESTİ – CEVAPLAR

CEVAPLAR

SORU – 1) Doğru cevap = 5 cent

SORU – 2) Doğru cevap = 5 dakikada

SORU – 3) Doğru cevap: 47 gün

Yorumlar

Yazan Melik Safi DUYAR

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.
error: