Psikoloji

Renklerin Psikolojisi – Sarı Renk Ve Anlamı

Sarı Renk ve Sarı Rengin Anlamı: “Sarı Rengin Anlamı” yazısı, sarı renk sevenler için yazılmıştır. Sarı tutkunuysanız, Sarı rengi seviyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Sarı renk herkese hoş gelir mi bilmiyorum ama sarı renk kazanılmış bilgiyi ve elde edilmiş bir düşünceyi ifade eder. Çünkü Sarı renk, beynin sol yarım küresini ya da başka deyişle mantıklı kısmını göstermek amacıyla da kullanılan bir renktir.

Sarı renk ve anlamı; zeka ve aklın rengi olmasıdır.

Sarı renk psikolojisi, umut, mutluluk, neşe ve eğlence sunan, canlandırıcı ve aydınlatıcı, göz kamaştırıcı en parlak ışık huzmesidir.

Sarı renk ve anlamı, özgün düşünce ve merak uyandırmaktır.

yüksek dha oranlı - balık yağı - mega vitamin - mega-o-mega

Sarı yaratıcı bir renktir. Bu yönü ile zihinsel bir özelliğe sahiptir. Yeni fikirler Sarı renkle daha kolay ortaya çıkar. Sarı renk yeni şeyler yapmanın ve yeni yollar bulmamızın anahtarıdır. Kişinin hayalperest olmayıp, pratik uygulamacı bir düşünür olduğunu gösterir.

Sarı – Yaşam İçin Coşku Yaratan Renk

Sarı renk, yaşam için coşku yaratan en iyi renktir; insanlar üzerinde daha fazla güven ve iyimserlik uyandırabilir.

Sarı renk bir meydan okuma rengidir. Özellikle zihinsel meydan okumayı sever.

Renkler içinde Sarı, konuşmayı ve iletişim kurmayı sevenlerin rengidir. Bu bağlamda networkerlerin, gazetecilerin, muhabirlerin kısacası iletişime dayalı mesleklerin gözdesi bir renktir.

Sarı rengin bilimi ise sıkı analizci, karar vermeden önce tarafları iyi gözlemleyen, yöntemci ve karar vericidir.

Sarı renk ve anlamı bir tür şovmen, eğlenceci ve bir palyaçodur.

Sarı renk, her ne kadar sık ​​sık dürtüsel olsa da, düşünceleri saflaştırıp, fikirleri temizledikten sonra karar vermeye yardımcıdır.

hızlı öğrenme - anlayarak hızlı okuma seti

Sarı renk, sınav esnasında bizi odaklanmaya, çalışmaya ve bilgiyi hatırlamaya yardım eder.

Sarı renk, çalkantılı hissetsek de bizde kaygı da üretebilir.

Sarı renk sizi kendiniz ve başkaları hakkında daha fazla mantıklı, analitik ve eleştirel düşünmeye eğilimli hale getirir.

Sarı renk, duygusallıktan biraz uzaktadır. Akıldan gelen fikirleri, kalpten gelen duygusal iletilere tercih edebilir. Duygusallığı tercih etmeniz bile bu sarı rengin akla ne kadar baskın olduğunu gösterir.

Sarı renk, insan egosu üzerinde etkilidir. Kendimize değer verdiğimizi gösterir. Kendimizi nasıl gördüğümüzü ve başkaları tarafından nasıl göründüğümüzü açıklar.

mega ingilizce - kolay ingilizce

Sarı, renkler içinde en fazla gözüken, hatta ilk göze çarpan renktir. Bu sebeple yaya geçitleri sarı renktir. Beyaz renkle de birlikte çizilse, yine dikkat çekici olan sarıdır. Ayrıca yağmurlu veya bulutlu havalarda sarı renk beyazdan daha iyi gözükür. Ayrıca sarı fosforlu kalemler kitap okurken odaklanmanızı ve satırlara yoğunlaşmanızı sağlar.

Sarı renkler en yaygın olarak taksilerde (sarı taksi), okul servislerinde, ulaşım araçlarının indirme bindirme yerlerinde tehlikeli alanları belirlemede kullanılır.

Renklerin Psikolojisi - Sari Renk ve Anlamı

Sarı taksilerle ilgili filmler de meşhurdur. Kendi hayatınızı da düşünürseniz, sarı rengin izlerini rahatlıkla görürsünüz. Çünkü sarı renk sizin en stresli zor anlarınızda işinizi daha da zorlaştırır. Burada hemen yeşil veya sarıya yakın açık turuncu renk dengenizi sağlar, sizi rahatlatır ve enerjinizi yükseltir.

 SARI RENK VE ANLAMI – SARI RENK NELERİ TEMSİL EDER? 

Akıl ve Zeka: Renk psikolojisi açısından bakıldığında, sarı renk insanın mental gücüdür; sol beyin lobunu aktive eder veya beyni analitik kullanma becerisi sağlar.

—– Sponsor Bağlantı —–

5-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLARIN KONSANTRASYONLARI İÇİN

ANZAN MEGA ARİTMETİK BEYİN EGZERSİZLERİ EĞİTİMİ

—– Yazının Devamı —–

Mutluluk ve Eğlenme: Sarı renk ruhu yüceltir. İyimserlik ve güven için hayatımızda coşku yaratır.

İletişim ve Yeni Fikirler: Sarı renk yeni fikirleri ve yeni düşünceleri hayatımıza entegre etmek ve açıklamak bakımından da etkilidir.

Britanyalı bir rock grubu olan ve 1996 yılında ana vokalist Chris Martin ve ana gitarist Jonny Buckland tarafından University College London’da kurulan COLDPLAY grubunun önemli müziklerinden biri de lirik tarzdaki YELLOW (SARI) şarkısı. Dinleyin rahatlayın.

 SARI RENK VE ANLAMI – SARININ ETKİLERİ 

Yaratıcı: Yeni fikirlerin rengidir sarı. Yeni bir yol bulmada sarı her zaman yanınızdadır.

Hızlı Karar: Sarı renk bize açık düşünme ve hızlı karar vermede ani fikirler bulmada yardımcıdır.

Kaygı Üreticisi: Sarı renk nevrotik ve duygusal davranışların rengidir. Sizi hızlandırır, bu hızla birlikte kaygılar üretir.

Eleştirel: Sarı renk insanları analitik düşünmeye, kendisini ve başkalarını eleştirmeye doğru bir itme gücüne sahiptir.

Duygusuzluk: Sarı aklın rengidir, kalbin değil.

Not: Diğer renklerin anlamı ve psikolojisi için aşağıda verilen yazıya bakabilirsiniz;

Renklerin Dili, Renklerin Anlamı ve Renklerin Psikolojisi

Kaynak: https://www.empower-yourself-with-color-psychology.com/meaning-of-colors.html

çocuk zeka ve iq hafıza geliştirme seti
Başa dön tuşu