Sinema / Film / Video

Yılbaşı Filmleri – Tüm Zamanların En İyi 10 Yeni Yıl Filmi

En İyi Yılbaşı Filmleri

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Bu sene, bizim gibi yılbaşı tatili de Koronaya yakalanmış durumda. Salgın tedbirleri hafta sonlarından sonra, yılbaşı tatilindeki 4 günü de vurdu. Herkesin evde zorunlu ikameti nedeniyle kendimize ve ailemize zamana ayırma fırsatı doğdu. Bu sıkıntılı günlerin bir gün geçeceğine inanıyoruz; ancak tedbirlere uymak koşuluyla.

Evde geçecek olan bu tatil günlerinde, www.kisiselgelisim.com olarak biz de izlemeniz için 10 film seçtik. Bu 10 film yılbaşı temalı olup macera ve eğlence içermektedir.

Keyifle izleyin.

1- Babam Söz Verdi – Jingle All the Way (1996)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Filmin konusunda Howard Langston çok yoğun işi olan bir ticaret çalışanıdır. Hatta kendisini o kadar işine vermiştir ki oğlu Jamie’nin karate okulundaki kuşak takma merasimini kaçırmaktadır. Bunun üzerine kendisini Jamie’ye affettirebilmek için Jamie ile konuşarak bunu telefi edeceğinin sözünü vermiştir. ”Turbo Man” o dönem tüm çocuklar tarafından çok beğenilen bir süper kahramandır. Jamie de bu süper kahramanın bir oyuncağını istemektedir. Jamie’nin bu isteği karşısında Howard için çok basit bir istek olduğu görülse de Turbo Man’in en popüler en sevilen oyuncak olduğunu fark eden Howard sonunda kendisi gibi aynı amacı güden bir başka geç kalmış baba Myron Larabee ile oyuncak peşinde amansız mücadele etmektedirler.

2- Zor Ölüm – Die Hard  (1998)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Zor Ölüm’de Noel gecesi New York polis departmanı dedektifi John McClane günden güne uzaklaştığı karısı Holly’le arasını düzeltmek ve tekrar barışmak için Los Angeles’a gelir. Holly şirketinin yılbaşı partisi için Nakatomi Plaza’dadır ve McClane bu binaya doğru yola çıkar. McClane plazaya vardığında kıyafetlerini değiştirmek için bir odaya girer. Bu esnada bir grup Alman terörist binayı kuşatarak içindeki insanları rehin alır. Ellerinden kurtulabilen tek kişi McClane’dir. Şimdi McClane’e düşen görev içerisinde eşinin de bulunduğu bu kalabalığı kurtarmak olacaktır.

mi

Aksiyonun sinemasının en önemli örneklerinden biri olan Die Hard kendisinden sonra çekilen üç devam filmiyle bir seri haline getirilmiştir. Bruce Willis’in dünya çapında tam anlamıyla tanınmasını sağlayan film Akademi Ödülleri’nde dört kategoride Oscar’a layık görülmüştür.

3- Tatil –  The Holiday (2006)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yandan Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır. Filmin yönetmeni “Kadınlar Ne İster?” ile “Aşkta Her Şey Mümkün” adlı romantik komedilerin de yaratıcısı olan Nancy Meyers.

4- 34. Caddedeki Mucize  – Miracle on 34th Street (1994)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Susan Walker (Natalie Wood) bir mağazada çalışan Kris Kringle’ın (Edmund Gwenn) gerçek Santa Claus (Noel Baba) olduğunu iddia ediyor ve hatta bunu kanıtlamaya da çalışıyor. Oscar ödüllü bu komedi fantazisi 1973’de televizyon için 1994’de sinema için yeniden çekildi.

Mega Mental Aritmetik - Çocuklar için Konsantrasyon ve Zeka Eğitimi

Film 1948’de 3 dalda Oscar ödülü, 2 dalda Altın küre ödülü ve Locarno Film Festivali’nde en iyi uyarlama senaryo ödülünü aldı.

5- Tesadüf- Serendipity (2002)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven halen kimsenin malı değildir ve kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak…

6- Aşk Her Yerde – Love Actually (2004)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Dünyanın yönetim koltuğunda oturan otoriter başkanı ya da kitleleri büyüleyen bir rock star olun hepsi aynı kapıya çıkacaktır: Aşktan kaçamazsınız!

İşte, günümüz Londra’sında yeni yıldan iki ay önce yaşanan farklı olayları mercek altına alan “Aşk Her Yerde” adlı bu filmde de, aşkın yüceliği üzerine bir yapım…

Filmin nihai amacının, aşkın yüceliğine dair bir güzelleme olduğunu ileri sürmek mümkün… Belki de “Aşk Her Yerde”nin başrolünde “Aslında Aşk” var…

7- ELF (2003)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Kuzey Kutbu’nda yaşayan ve bir elf olduğunu sanan Buddy’nin yaşı ilerledikçe boyu da büyümeye başlamıştır. Böylece, Onun aslında bir insan olduğu gerçeği ortaya çıkar. Bu durum üzerine Buddy, esas babasını bulmak amacıyla New York’a gelir. Kendi büyüdüğü dünyaya hiç benzemeyen New York’ta yeni bir baba, yeni bir anne ve bir kardeş kazanır.

8- The Grinch (Animasyon (2018)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Her türlü huysuzluğuna, aksiliğine ve sürekli şikayet etmesine rağmen onu asla terk etmeyen akıllı köpeği Max ile uzun bir süredir birlikte yaşayan Grinç yaşadığı kasabada bulunan komşularıyla pekte iyi anlaştığı söylenemez.

Zaten evden mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamak için kendini yeni şeyler icat etme konusunda oldukça geliştirmiştir. Aşırı ses ve eğlenceye tahammülü olmayan Grinc’in bu sene düzenlenecek olan yılbaşı kutlamalarından dolayı sinirleri bozulmuştur. Yılbaşı demek günlerce süren gürültülü kutlamalar demekti Grinc için.

Yan komşusunun gelip bu yıl ki kutlamaların her zamankinden daha coşkuyla kutlanacağını öğrenir ve deliye döner. O gece sabaha kadar uyumaz ve ne yapıp ne edip yılbaşı kutlamalarına engel olması gerektiğine karar verir. Noel taklidi yaparak herkesin görebileceği ortamlarda Noel baba gibi hareketler sergilemesi kasaba halkında şaşkınlık uyandırsa da Grinc yılbaşı kutlamalarını engellemeye çok kararlıydı. Kasabada yaşayan ve Grinc’in planından haberi olmayan Cindy Lou ise yılbaşı kutlamalarında annesine sürpriz yapmak için Noel babayı kaçırma planları yapıyordu. Acaba Grinc kutlamalara engel olabilecek mi? Cindy Lou Noel babayı kaçıracak mı? 2018 yapımı olan çizgi animasyon filmi çocuklar için izlenebilecek en ideal çizgi filmler arasında yer almaktadır.

9- Evde Tek Başına – Home Alone (1990)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını fark ettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.

Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.

John Hughes’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni ise Chris Colombus. Evde Tek Başına, vizyona girdiği dönemde büyük ilgi toplamış ve 2 devam filmi çekilmişti.

10- Kutup Ekspresi –  The Polar Express (2009)

Yılbaşı Filmleri / Yeni Yıl Filmleri – Geçirdiği yılbaşılar nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğu, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşer. İnancını sorguladığı için gideceği yere varmak onun için çok da heyecan uyandırıcı değildir. Ancak trenin içi kesinlikle öyledir. İçerisinde bir sürü mucizenin yaşandığı bu tren, Noel Baba’nın ikamet ettiği Kuzey Kutbu’na doğru yol almaktadır.

Robert Zemeckis’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin büyük bir kısmını Tom Hanks seslendiriyor.

Tüm üyelerimize ve okurlarımıza yeni yılda sağlık, mutluluk, başarı ve bol şans diliyoruz.

Kişisel Gelişim Yayın Ekibi…

Başa dön tuşu