Sinema / Film / Video

En Güzel Babalar Günü Filmleri – En İyi 10 Film

En Güzel Babalar Günü Filmleri – İzlemeniz gereken en iyi 10 filmBabanız hayatta mı? Hayattaysa kıymetini bilin. Hayatta değilse ona dua edin. Film piyasasında baba-kız komedilerinden tutun da yürek yakıcı filmlere; klasik baba filmlerinden babaları kutsayan filmlere kadar babalarımız hakkında çok sayıda film var. Babalar Günü, aynı zamanda, babanızla veya evladınızla birlikte bir film izlemenin de tam zamanı.

İşte sizin için seçtiğimiz babalar günü filmleri, en iyi 10 baba filmi. Keyifle izleyin.

En Güzel Babalar Günü Filmleri

Gelinin Babası – Father of the Bride (1991)

Babalar günü – Gururlu bir baba olan Stanly Banks kızının evlendiği günü dün gibi hatırlamaktadır. Kızı, Kay Buckley Dunstan ile evlenecekt ir. Annesi düğünün hemen olmasını ister fakat Stanly kızı için endişelenmektedir. Stanly’nin kontrolünde düğün hazırlıklarına başlanır, fakat Kay’in ailesiyle Buckley’nin ailesinin araları bir akşam yemeği sonrası sarpa sarar. Buckley, iki ailenin arasında kalmıştır. Üstelik düğün bütçesi planladığının katbekat üstüne çıkmıştır.
Stanley hem maddi durumu kontrol altına almaya çalışır hem de bu arada aileleri uzlaştırmaya çabalar. Bu hazırlıklar ve düğün sürecince sürprizler ve talihsizlikleri birbirini izler…
Yönetmenliğini Vincente Minnelli ‘in üstlendiği komedi filminin başrollerinde Spencer Tracy, Joan Bennett, Elizabeth Taylor, Don Taylor, Billie Burke, ve Leo G. Carroll yer almakta.

Kramer – Kramer (1979)

Babalar günü – Avery Corman’ın aynı adlı eserinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Robert Benton üstleniyor.  Dustin Hoffman, Meryl Streep, Justin Henry oyuncu kadrosunda yer aldığı film, eşi tarafından terk edilen ve oğlu ile baş başa kalarak baba olmayı öğrenen Ted’in hikayesini ele alıyor.

Hayat Ağacı – The Tree of Life (2011)

Babalar günü – 1950’li yıllarda, Orta Batılı bir aileyi merkezine alan film ailenin en büyük oğlu Jack’in, çocukluk masumiyetinin kaybolmasından başlayarak buruk bir yetişkinlik evresine geçişini konu alıyor. Tam bu geçiş sürecinde de babası (Brad Pitt) ile yaşadığı çalkantılı baba-oğul ilişkisi, öykünün merkezine oturuyor. Jack’in olgunluk hali (Sean Penn) artık modern çağda yolunu yitirmiş bir bireydir. Kaderin varlığını ve çıkmazlarını sorgularken, diğer yandan yaşamın anlamını bulmaya çalışır…
Terrence Malick’in 2011 Cannes Film Festivali’nde eleştirmenleri ikiye bölen son filmi Hayat Ağacı, yönetmenin baştan aşağıya imzasını taşıyan bir yapıt. Başrollerde Brad Pitt, Sean Penn ve Jessica Chastain yer alırken, filmin teknik ekibi de özellikle göze çarpıyor.
4 kez Oscar adayı olan görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki, başka bir Brad Pitt filmi olan benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi’ndeki kostüm çalışmasıyla Oscar adaylığı olan Jacqueline West ve yaptığı film müzikleriyle 3 ayrı filmle (The Curious Case Of Benjamın Button, The Queen ve The King’s Speech) Oscar adaylığı olan Alexandre Desplat yapım ekibinde göz çarpan isimler…

Baba – The Godfather (1972)

Babalar günü – Baba, 40’lar ve 50’lerin Amerika’sında, bir İtalyan mafya ailesinin destansı öyküsünü konu alıyor. Don Corleone’nin kızı Connie’nin düğününde, ailenin en küçük oğlu ve bir savaş gazisi olan Michael babasıyla barışır. Bir suikast girişimi, Don’u artık işleri yönetemeyecek duruma düşürünce, ailenin başına Michael ve ağabeyi Sonny geçer. Danışmanları Tom Hagen’in de yardımlarıyla diğer ailelere savaş açan Corleone ailesi, eski moda yöntemleri de değiştirmeye başlar.
Mario Puzo’nun çok satan kitabından Puzo ve yönetmen Francis Ford Coppola tarafından sinemaya uyarlanan film o yıl En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Oscar kazanmıştır. Yapılan araştırmalar sonucu Türkiye’de en fazla izlenen ve satılan film olma özelliği de taşır.

Afacanlar Yuvada – Daddy Day Care (2003)

Babalar günü – 2000’li yılların başında gelen bu komedi, Eddie Murphy’yi evdeki en iyi baba olarak görüyor. İşini kaybettikten sonra, Charlie Hinton (Murphy) küçük oğluna nasıl bakılacağı konusunda çelişkili ve kendisi ve diğer mahalle çocukları için bir ev çocuk bakım merkezi kurmaya karar veriyor. Aşırı korumacı ebeveynler, yaramaz çocuklar ve yetkililer tarafından kapatılma tehdidi ile uğraşmak zorunda kalabilir, ancak yine de oğluyla kaliteli zaman geçirir.

Umudunu Kaybetme – The Pursuit of Happyness (2006)

Babalar günü – Yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun  yaptığı  filmin başrolünde Will Smith, Jaden Smith, Thandie Newton gibi isimler yer almaktadır. Film eşi tarafından terk edildikten sonra oğlu ile birlikte hayatta kalma mücadelesi veren baba oğlun hikayesini ele alıyor.

Süper Baba – Big Daddy (1999)

Babalar günü – Sonny Koufax, hayatını rayına oturtmuş, orta yaşlarına ulaşmış, işinde fazlasıyla başarılı bir avukattır. Hayatındaki tek derdi ise güvendiği bir ilişkinin sonuna gelmiş olmasıdır. Sorumsuz tavırları nedeniyle sevgilisi tarafından terk edilen Koufax, sevgilisine artık sorumluluk duygusuna sahip olduğunu kanıtlamak istemektedir. Bu nedenle aniden bir çocuğu evlat edinmeye karar verir. Evine gelen ‘yeni çocuk’ Julian’la arasında doğan ilişki günden güne güçlenecektir. Dennis Dugan’ın yönettiği bir komedi-dram olan Big Daddy’nin başrollerini Adam Sandler ve Joey Lauren Adams paylaşıyorlar.

96 Saat – Taken (2008)

Babalar günü – Canından çok sevdiği kızı Kim’in kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında çaresiz ve hiçbir şey yapamadan, dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Bu kabus gibi durum, eski bir gizli ajan olan Bryan’ın başına gelir. Genç kadınları satmakta uzmanlaşmış bir çetenin elinden biricik kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman dilimi vardır. Ancak Bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles’te, kaçırılan kızının ise Paris’te olmasıdır. Bu büyük mesafe engelini nasıl aşacaktır? Zamana karşı yarışın galibi olabilecek midir?

Babam ve Oğlum – 2005

Babalar günü – Yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı Babam Ve Oğlum filmini tek parça, HD formatta, yüksek kalitede izleyebilirsiniz. Filmin kadrosunda Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Tuba Büyüküstün, Şerif Sezer, Binnur Kaya, Yetkin Dikinciler, Ege Tanman gibi oyuncular yer alıyor. Sadık memleketinden üniversite eğitimi için ayrılmıştır. Babası ise onun ziraat mühendisliği okuyup çiftliklerinin idaresini almasını istemektedir. Sadık’ın politikayla aktif olarak ilgilendiğini öğrenen babası Hüseyin oğlunu evlatlıktan reddeder. Sadık yıllar sonra ölümcül hastalığından ötürü oğlu Deniz’i bırakmak için baba evine geri döner.

Babalar Günü – Baba & Oğul – Serçe

Babalar gününde gözlerinizi yaşartacak bir kısa film…

En iyi babalar günü filmleri umarım bu gününüze anlam ve eğlence katar. Tüm babaların babalar günü kutlu olsun…

Ayrıca aşağıdaki başlıklara tıklayarak babalar günü için en güzel şarkılara da ulaşabilirsiniz;

Babalar Günü İçin En Güzel Şarkılar

Başa dön tuşu