MüzikSinema / Film / Video

Babalar Günü İçin Dinleyebileceğiniz 10 Özel Şarkı

Babalar günü için dinleyebileceğiniz 10 güzel şarkı – Kişisel Gelişim Merkezi olarak babalar günü için size özel şarkılar seçtik. Sizin için seçtiğimiz 10 güzel şarkıyı dinleyebilirsiniz. Müziğin evrensel dilinden dinleyeceğiniz şarkılarla duygulanmak serbest!

“Papa” – Paul Anka

Babalar günü için dinleyebileceğiniz güzel şarkıların birinci sırasında Paul Anka’nın “Papa (Baba)” şarkısı var. Paul Anka’nın bir babanın hayat hikayesini anlattığı şarkısının sözleri oldukça duygulu. Şarkıda özellikle babanın eşinin vefat ettiğini anlatan bölümü şarkıcı Paul Anka’nın sesine nasıl da yansımış!

“My Little Girl” – Tim McGraw

Grammy kazanan Tim McGraw, babalarla kızları arasındaki özel bağı, sözleri mükemmel bir şarkıyla ifade ediyor: “Hayallerini kovala ama her zaman seni eve götürecek yolu bil. Haydi, devam et, bu eski dünyayı ele al, ama sen her zaman benim küçük bebeğim olacaksın.

“Papa Was a Rolling Stone” – The Temptations

Şarkıda, babasını hiç tanımayan bir oğul hakkında bir hikaye anlatılıyor. Dramatik şarkı, 70’li yıllarda birçok insan için oldukça etkileyiciydi.

“Daughters” – John Mayer

Bu duygusal şarkı herkese bir babanın kızı büyüdükçe ve kendi hayatını oluştururken üzerindeki etkisinin önemini hatırlatıyor. “Babalar, kızlarına iyi davranmalı; çünkü onu tek seven kızları olacak ve babalarının onu sevdiği kadar sevecek” diyor.

“Thank you for being my Dad” – Jon Barker

Lirik ve duygulandırıcı; “Babam Olduğun için Teşekkür ederim!

“Dance With My Father” – Celine Dion

Celine Dion’un seslendirdiği bu şarkı kendisi gibi meşhurdu bir zamanlar.

“Father’s Love” – Gary Valenciano

Babaların Sevgisi” – Gary Valenciano’nın ilham veren şarkısı.

Papa | Sandesh Shandilya (Hindi Music) | 

Babalar gününde bir de Hint müziği dinleyelim. Hint müziğinden bir babalar günü şarkısı. Dinlemeye değer.

“Father and Daughter” – Paul Simon

Babalar günü – Temelde bütün babaların Paul Simon’ı sevmesi bir kuraldır ve bundan daha iyi bir Babalar Günü şarkısı yoktur: “Bir ve iki tane olduğu sürece, bir baba asla kızını sevdiğinden daha fazla sevemez.

“My father`s Eyes” – Eric Clapton

Babamın gözleri” şarkısı bir zamanlar oldukça ünlüydü. Erci Clapton’un büyüleyici yıllarına ait bir şarkısıydı. Bir dönem müzik dünyasına damga vuran bu şarkı oldukça popülerdi.

Tüm babaların babalar gününü kutluyoruz!” – Kişisel Gelişim Merkezi

Not: Babalar günü için izleyebileceğiniz güzel filmlere aşağıda verilen linkten ulaşabilirsiniz. İyi seyirler…

BABALAR GÜNÜ İÇİN EN GÜZEL FİLMLER

Başa dön tuşu