Psikoloji

Renklerin Psikolojisi – Turuncu Renk Ve Turuncu Rengin Anlamı

“Renklerin Psikolojisi- Turuncu Renk ve Turuncu Rengin Anlamı” yazısı, Turuncu rengi sevenler için yazılmıştır. Turuncu renk tutkunuysanız veya Turuncuyu seviyorsanız bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Turuncu renk, sarının neşesi ile kırmızının uyarması sonucu ortaya çıkan fiziksel enerjinin bileşimiyle sıcaklık ve mutluluk yayan bir renktir.

Turuncu renk, macera ve sosyal iletişimin rengidir.

Turuncu (İngilizce Orange) aynı zamanda Türkçe “Turunçgiller” familyasının genel adıdır. “Orange” aynı zamanda portakal demektir.

Turuncu zor zamanlarda duygusal güç sağlar. Hayal kırıklıklarından ve umutsuzluktan kaynaklanan olumsuz etkilenmelerden ve üzüntü verici durumlardan kurtulmaya yardım eder.

yüksek dha oranlı - balık yağı - mega vitamin - mega-o-mega

Turuncunun renk psikolojisi iyimser ve canlandırıcıdır; ruhumuzu canlandırır. Aslında, turuncu, çok iyimser ve canlandırıcı özelliğe sahip olduğu için, sadece turuncu renkli bir kalem bile olsa günlük yaşamımızda turuncu rengi kullanmanın yollarını bulun!

Turuncu, hayata olumlu bir bakış açısı ve doğallık kazandırır. Zorlu ekonomik şartlarda kullanmamız için harika bir renk, bizi motive edip hayatın parlak tarafına bakmamıza yardımcı olur.

Hayattaki coşkusuyla, turuncu renk, macera ve risk alma, ilham verici fiziksel güven, rekabet ve bağımsızlık ile ilgilidir.

Turuncudan esinlenenler her zaman hareket halindedir!

Renklerin anlamı ile ilgili olarak, turuncu dışa dönüktür ve sınırsızdır; çoğu kez teşhirciliği teşvik eder ya da en azından gösteriş yapar!

Çocuklar ve IQ Zeka Geliştirme

Turuncu renk, sosyal iletişim ile ilgilidir ve iki yönlü iletişimi uyarır. Sıcak ve çekici bir renk, hem fiziksel hem de zihinsel olarak uyarıcıdır, bu yüzden insanları düşünerek konuşturuyor.

Aynı zamanda, turuncu, iştahı açıcıdır. Mutfak masanızda daha fazla insanı tutmak istiyorsanız ortamı turuncu renkle donatın, onları uzun bir süre mutfakta tutar, konuşturur ve yedirir.

Birçok restoran, turuncunun pastel versiyonlarını dekorlarında kullanmaktadır; böylece müşterilerinin iştahını kabartmakta, sohbet ve sosyal etkileşimi teşvik etmekte, böylece restoranda daha fazla zaman geçirmektedirler. Bu da daha fazla tüketim ve bol kazanç demektir. Eğer kilo vermeye çalışıyorsanız, mutfağın turuncu renkte olması en kötüsüdür.

Turuncu, yeni fikirlerin özümsenmesine yardımcı olur; ruhumuzu serbest bırakır. Bize kendimiz olma özgürlüğünü verir. Aynı zamanda öz saygı ve başkalarının saygılı olmayı teşvik eder.

Turuncu, günümüzde insanların en çok reddettiği veya en az kullanılan bir renktir. Bununla birlikte, daha çok gençler turuncu renge karşı bu rengin dürtüselliğinden dolayı olumlu yaklaşıyorlar.

mega ingilizce - kolay ingilizce

TURUNCU RENK VE ANLAMI – TURUNCU NELERİ TEMSİL EDER?

Macera ve Risk Alma: Turuncu fiziksel güveni ve coşkuyu artırır; sporcular ve macera arayanlar turuncuyla iyi ilişki içerisindedirler.

Sosyal İletişime Etkileşim: Turuncu, insanlar arasındaki iki yönlü iletişimi harekete geçirir. Bu iletişim bir turuncu renk hâkimiyetindeki bir yemek odasındaysa, hem iştah harekete geçer hem sohbet…

Dostluk-Arkadaşlık: Her nerede sosyalleşme ve toplulukta birliktelik, partiler ve topluluk hareketleri ve eğlence  varsa, turunculu ortamlar her zaman iyi bir seçimdir.

Mega Hafıza - setler

Boşanma: Turuncu rengin iyimserliği, insanların ilerlemesine, ileriye dönük düşünme ve dışa dönük düşüncelere sahip olmasına yardım eder.

Turuncuların Hollanda’ sında Bayan Messiyi izleyin:

Turuncu renk Hollanda’nın milli rengidir. Amsterdam’da, Rotterdam’da ve diğer şehirlerde baskın renk turuncudur. Her taraf turuncu lalelerle doludur. Bir şey daha var ki Hollanda bayan futbol milli takımının oyuncusu, 1992 doğumlu Lieke Martens. Marten’s için “Futbolun Bayan Messi” si deniyor. İzleyin!

TURUNCU RENK VE ANLAMI-TURUNCUN ETKİLERİ

Coşku: Turuncu dışa dönük ve iyimser özgür rengidir.

Yenilenme: Turuncu fiziksel enerjiyle dengemizi tamir etmeye yardım eder.

Uyarı-Dürtü: Turuncu renk, kırmızı kadar tutkulu ya da heyecanlı değil; ancak özellikle iştahı teşvik eder. Kilo vermek istiyorsanız mutfakta kullanılması gereken en kötü renktir.

Cesaret: Turuncu, yükümlülüklerimizi dikkate almamıza, sonuçlarla yüzleşmemize, eyleme geçmemize ve uygun değişiklikler yapmamıza ve daha sonra ileriye ve yukarıya doğru ilerlememize yardımcı olur.

Canlılık: Turuncu, kırmızıya göre daha dengeli bir enerjiye sahiptir; tutkulu ve saldırgan değil, canlılık doludur.

Not: Diğer renklerin anlamı ve psikolojisi için aşağıda verilen yazıya bakabilirsiniz;

Renklerin Dili, Renklerin Anlamı ve Renklerin Psikolojisi

Kaynak: https://www.empower-yourself-with-color-psychology.com/meaning-of-colors.html

Mega Mental Aritmetik - Çocuklar için Konsantrasyon ve Zeka Eğitimi
Başa dön tuşu