Psikoloji

Renklerin Psikolojisi – Gümüş Renk Ve Anlamı

“Renklerin Psikolojisi- Gümüş Renk ve Gümüş Rengin Anlamı” yazısı, gümüş renkten hoşlananlar için yazılmıştır. Gümüş rengin anlamına baktığımızda, aydınlatmanın ve yansımanın rengi olduğu fark edilir.  Gümüş renk kadınsı bir renktir. Gümüş renk ve anlamı işte tam da burada ortaya çıkar: Tıpkı, ayın etkisiyle bir kabarıp bir çekilen denizlerdeki med cezir gibidir; kadınsı, duygusal, duyarlı ve gizemlidir. Rahatlatıcı, sakinleştirici ve arındırıcıdır.

Gümüş renk ve anlamına bir renk psikolojisi gözüyle bakıldığında bir yansıma zamanını ve ilerleyiş yolunu ve aydınlanmış yolda bir yön değişikliğini işaret eder.

Yeni kapıları açar ve geleceğe giden yolu aydınlatan zihinsel, fiziksel ve duygusal sorunların ve tıkanıklıkların temizlenmesine ve bırakılmasına yardımcı olur.

Yansıtıcı ve hassas nitelikleriyle gümüş renk, sezgiye, ileri görüşlülüğe ve zihinsel telepatiye ilham verir.

Olumlu ya da olumsuz olsun, verilen enerjiyi yansıtır.Renklerin anlamında, gümüş renk ve anlamı; prestij ve zenginlik ile ilişkilidir. Kadın, enerji, refah ve modernite ile ilgili göz alıcı, sofistike bir renk olarak görülür.

Gümüş, hem kadın gücüne hem de ruhsal enerjiye denge ve istikrar kazandırır. Kendisini dışarıdaki olumsuzluktan korur, enerjiyi başladığı yere geri yansıtır.

Gümüş renk çok yönlüdür; bir yandan parlak, modern ve yüksek teknoloji ürünü, diğer yandan çekici, ışıltılı ve zariftir.

Bir renk psikolojisi perspektifinden bakıldığında, gümüş renk ve anlamı, saygın ve saygılı, onurlu, kendi kendini kontrol eden, sorumlu, sabırlı, kararlı ve kurumsal, dünyaya ve sorumluluk sahibi olanlara, ister erkek ister kadın olsun, iyi bir ilişki demektir.

Renk psikolojisinde, siyah-beyaz arasında bir dengeyi ifade eden gümüş renk ve anlamı, olgun bir düşünce ile eleştirel, tarafsız ve şefkatli olarak görülür.

Geleneksel olarak gümüş, bir kuruluşun 25. yıldönümünün kutlanışını temsil eder. Gümüş renkli saçları olanların zarifçe yaşlanmalarını ifade eder.

Gümüş rengi, diğer birçok renkle uyumlu bir renktir.  Kendisini çevreleyen renklerin enerjisini ışığa çevirir.

Gümüş rengi griye benzerdir. Gri enerjisine sahiptir. Ancak daha zarif kalpli ve iyimserdir.

Negatif bir açıdan bakıldığında, gümüş rengi ve anlamı renksiz bir dünyada, tarafsız, soğuk ve samimiyetsiz, kararsız, donuk ve cansız olabilir. Aldatıcı ve ikiyüzlü olabilir.

RENKLERİN PSİKOLOJİSİ – GÜMÜŞ RENK NELERİ TEMSİL EDER? 

Aydınlatma: Gümüş zihni açar ve ileriye doğru uzanan yolları aydınlatır.

Yansıtma: Gümüş renk, ister pozitif veya isterse negatif olsun, dışarıya enerji gönderir, ama içeriye yansıtır.

Prestij ve Zenginlik: Gümüş renk, göz alıcı ve sofistike bir renktir. Profesyonel ve kurumsal bir renktir ve pazarla ilişkilidir.

Kadınsı Güç: Ayın enerjisinden esinlenir; duyarlı, duygusal ve akıcılığıyla kadınsıdır.

Silver (Gümüş) Grubunun güzel bir aşk şarkısı. Dinleyin ve dinlenin!

RENKLERİN PSİKOLOJİSİ-GÜMÜŞ RENGİN ETKİLERİ

Sakinleştirici ve yatıştırıcı: Yumuşak ve rahatlatıcı nitelikleri ile ayın gel-git döngüsünün hassasiyeti gibidir.

Cansız: Gümüşün renksiz enerjisi, soğuk algınlığı, kararsızlık ve bağlı olmayan olumsuz duygulara yol açabilir.

Onurlu ve Sorumlu: Gümüş saygın ve saygılı, olgun ve kararlı, bilge ve örgütlüdür.

Not: Diğer renklerin anlamı ve psikolojisi için aşağıda verilen yazıya bakabilirsiniz;

Renklerin Dili, Renklerin Anlamı ve Renklerin Psikolojisi

Kaynak: https://www.empower-yourself-with-color-psychology.com/meaning-of-colors.html

Başa dön tuşu