Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişim İçin Süper Öneri – Cahil Kalın!

PROF. DR. BÜLENT ARI’DAN KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN SÜPER ÖNERİ – CAHİL KALIN!

21 Mart 2016 tarihinde Prof. Dr. Bülent Arı KRT’de Çağlar Cilara’nın konuğu olduğu programda süper bir açıklamada bulundu. Açıklamalar yeni bir çığır açacak gibi görünüyor. Bu açıklamadan tüm üniversitelerin, yüksek okulların, master, doktora programlarının, kendisini geliştirmek isteyenlerin ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerin üzerinde ciddi ciddi düşünmesi gerekiyor.

Prof. Dr. Bülent Arı’nın açıklamalarına göre en iyisi “Cahil kalmak!” Kişinin ne kadar güvenilir olduğunu ve zihninin ne kadar açık olduğunu anlamak istiyorsanız, o kişinin cahillik seviyesine bakmanız işi çözüyor. Bu açıklamaya göre kişi ne kadar daha fazla cahilse zihini o kadar daha açık ve çok daha iyi kararlar verebiliyor. En güvenilir kalmak ve beyninizin ve zihninizin karşık olmamasını istiyorsanız eğitimden ve özellikle de üniversite ve daha üstü eğitimden uzak durmanız gerekiyor. Uzak durmazsanız zihniniz bulanıklaşıyor ve doğru kararlar veremiyorsunuz.

Aynı zamanda Sebahattin Zaim Üniversitesi Rektör Yardımcısı da olan Prof. Dr. Bülent Arı, okuma oranı arttıkça kendisine afakanlar bastığını ve cahil, okumamış halka daha çok güvendiğini belirterek herkesi şaşırtmış durumda.

Sözü daha fazla uzatmadan Prof. Dr. Bülent Arı’nın sözlerini aşağıda verilen klipten kendi ses ve görüntüsüyle izleyebilirsiniz:

PROF. DR. BÜLENT ARI’DAN KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN SÜPER ÖNERİ – CAHİL KALIN!

Bu açıklamalara göre devletin tüm şehirlere üniversite açması da çok yanlış bir kararmış gibi görünüyor. Aileler boşu boşuna çocukları üniversite okusunlar diye uğraşıyor. Bu açıklamaya göre çocukları üniversiteyi kazanamayan ailelerin çocuklarının zihinleri bulanıklaşmayacak diye çok mutlu olmaları gerekiyor.

Prof. Dr. Bülent Arı’nın açıklamalarını ciddiye alırsak – kendisinin üniversite mezunu olduğunu, hatta eğitimini daha da ileri götürerek profesör olduğunu göz önüne alırsak – sözlerinin güvenilir olmama olasılığının çok yüksek olduğunu söylemek yanlış olmasa gerek.

Bu yazıyı kişisel gelişim önerilerine mizahi bir bakış açısı olarak değerlendirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Prof. Dr. Bülent Arı’nın bu söyleşideki sözlerine kulak asmayın, eğitiminize ve gelişmenize önem verin.

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
Dünya Hafıza Olimpiyatları Türkiye Başkanı
© 2016 – Melik Duyar – Mega Hafıza Ltd.

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu