Kişisel GelişimZihinsel Sağlık

Beyin Yaşınızı Söyleyen Renkler Testi

3 çeşit yaş vardır. Kronolojik yaş, yaşadığınız yılların sayısıdır, biyolojik yaşınız vücut durumunuzdur ve zihinsel yaş (veya beyin yaşı), beyninizin “hissettiği yaştır. İstatistiksel olarak, tüm bu yaşlar genellikle bir kişide birbirinden farklıdır. “Beyin yaşı nedir?” sorusunun cevabını bulmak için çeşitli “Beyin Yaşı Testi” vardır. Bunlardan biri “Beyin Yaşı Renkler Testi”dir.

Beyin yaşınızı söyleyen renkler testi için hazır olun. Farkında olmasanız da, zaman zaman beyniniz sizden daha genç veya sizden daha yaşlı hissediyor. Bu hissetmeye göre de bir beyin yaşınız oluşuyor.

Peki, siz kendi beyin yaşınızı öğrenmek ister misiniz? Şanslısınız ! Mega Hafıza bunun için basit bir test hazırladı. Bu test beyninizin tasasız bir çocuk mu, yoksa yaşlı, akıllı bir bilge mi olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Kim bilir, belki de beyniniz şu andaki kronolojik yaşınızla tam olarak aynı seviyededir.

Yapmanız gereken şey sadece sorulan soruları cevaplamak. Verdiğiniz her cevap için aldığınız puanları bir kağıda yazınız ve sonra aldığınız puanları toplayınız. Böylece toplam puanınıza göre beyninizin kaç yaşında olduğunu öğreneceksiniz. Fazla söze gerek yok, hadi başlayalım;

Yanınıza bir kağıt, bir de kalem alın ve aşağıdaki “Renklerle Beyin Yaşı Testi” video filmi izlemeye başlayın. İyi eğlenceler…

ZİHİN YAŞINIZI SÖYLEYEN RENKLER TESTİ

Beyin veya zihin yaşınız kaç çıktı? Bu yaş gerçek yaşınıza ne kadar yakın? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi lütfen aşağıdaki yorumlar bölümüne yazarak bize bildiriniz. Ayrıca, beğen tuşuna basmayı ve bu videoyu “onlar da beyin yaşlarını öğrensin diye” tüm arkadaşlarınızla paylaşmayı lütfen unutmayınız.

Facebook sayfamızda ve Youtube kanalımızda hızlı öğrenme, hafıza gücü, beyin eğitimi, yaratıcı düşünme ve sınav hazırlıkları gibi konularla ilgili diğer eğlenceli ve bilgilendirici videolar bulabilirsiniz. Bu yüzden ilgili kanallarımıza abone Olmayı lütfen atlamayınız.

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu