LOGO

KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel Gelişim Serüveninin Başlangıç Noktası

KİŞİSEL GELİŞİM DERGİSİ Kişisel Gelişim Dergisi Full view

KİŞİSEL GELİŞİM DERGİSİ

Kişisel Gelişim Dergisi

© 2016 – Bestami Çiftçi / Mega Beyin Dergisi

Yayın dünyasında her yayının ayrı bir özelliği vardır; gazeteler, kitaplar, mecmualar, dergiler, resimli romanlar gibi aklımıza gelen yayın çeşitlerinden biri de kişisel gelişim dergisi veya dergilerdir. Yayın dünyasında, özellikle bilgilenmeye, öğrenmeye, beyni geliştirmeye, kısacası kişisel gelişime yönelik dergiler, özel olduğu kadar önemli bir yere de sahiptir. İlk bakışta kolay gözüken, ama işin içine girildiğinde tatminkâr olduğu kadar okuyucuyu dergiye bağlayıcı zengin bir içerik ve bir o kadar da albenisini sağlayan tasarım zorluklarıyla yüzleşildiğinde dergi yayınlamanın, özellikle kişisel gelişim dergisi yayınlamanın ne kadar zor olduğu anlaşılabilir. İşin en tatlı yönü ise dergi ele avuca geldiğinde, okurla buluşup memnuniyet verdiğinde tüm o zahmetler unutulur, gider.

Toplumuzda, siz sevgili okurlar gibi, okumayı seven, bilgisini kâğıda döküp paylaşmak isteyen ve bilgisini yayın yoluyla diğer insanlara ulaştırma sevdası yaşayan nice insanlar vardır. Yayın hevesi ve bu hevesi tatmin etme isteğine yönelik faaliyetler ortaokul ve lise yıllarında, imkâna göre okulun veya sınıfın “Duvar Gazetesi” nde başlar. Daha sonra Edebiyat/Türkçe öğretmenlerinin önderliğinde bir okul dergisi yayınlamaya soyunulur. Bu tarz girişimler harikadır; gelecekte yazar olmak isteyen yetenekli gençleri keşfetmek, onların önünü açmak anlamına gelir. Bu hevesli gençlerden çok azı yayın dünyasında yoluna devam eder; hikâye, roman, fıkra yazarlığı yanında kitap dünyasına yayın kazandırırlar. Bu alana girmeyenler boşa mı çıkıyor? Hayır, yazmak insanın en temel ihtiyaçlarından biridir; okumak, konuşmak, yemek, içmek gibi… Meslekler kendilerine göre kalem kullanmayı gerektirebilir; hatta her mesleğin kendine göre özel bir kalemi de vardır. Her şey bir yana, insan olmanın en güzel yönüdür okumak ve yazmak. Bu konuda, rahmetli babamın bana güzel bir öğüdü vardı: “Oğlum, dolu bulduğun kâğıdı oku, boş bulduğun kâğıda yaz!” derdi.

Dergicilikte ideal olan sürekliliktir. Ünlü mütefekkirimiz Cemil Meriç’in “Türkiye bir dergi mezarlığıdır.” İfadesi bugün pek çok ülkede geçerlidir. Son yüzyılda, satış sayısı (tirajı) dört basamaklı sayılara ulaşan veya en iyimseri beş basamaklı sayılara kadar ulaşan dergiler var. Kâr amacı gütmeyen ve maliyetleri sübvanse edilen TÜBİTAK Bilim ve Teknik Dergisi gibi devlet destekli dergilerin ömrü elbette uzun olabilir; ancak özel şirketlerin bırakın kâr amacı gütmeyi, ayakta durmasına razı olan tavırlarına baktığımızda dergi yayıncılığı gerçekten zordur. Bu zoru başaran dergilerden biri de The National Geographic Magazine’dir ki, kuruluş tarihi 1888’dir.

Kişisel Gelişim Dergisi olmak, içinde önemli iddialar barındıran bir girişimdir. Bu iddianın en güçlü sahibi şimdilik Mega Beyin’dir. Mega Beyin Dergisi’nin Kişisel Gelişim Dergisi olma özelliği yılların birikimine dayanıyor. Bir defa, Mega Beyin Dergisi’ni, beyin ve öğrenme bağlamındaki çalışmalarıyla tanınan Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar yayınlıyor; Mega Beyin’in arkasında Mega Hafıza var. Bu şu anlama geliyor; Mega Beyin’in içerik sorunu olmaz; çünkü zengin bir birikime sahip. Ayrıca finansal güçle birleşmiş yaygın bir networke sahip.

Kişisel Gelişim Dergisi olarak Mega Beyin’in bir başka güçlü yönü de Melik Duyar’ın güçlü bir ekibi var. Daha ne olsun. Mega Beyin’i elinize aldığınızda gerçek bir kişisel gelişim dergisi olduğunu hemen anlıyorsunuz.

 Mega Beyin’ i kişisel gelişim dergisi olarak özel kılan en önemli 5 özelliği onu kişisel gelişim dergisi olma konusunda rakipsiz bir duruma getiriyor.  İşte Mega Beyin’in 5 Özelliği:

  1. MEGA BEYİN Dergisi önemli bir Bilgi Rafinerisidir. Dünya çapında farklı Araştırma ve Geliştirme kuruluşlarınca üretilen taze, sıcak ve sizin için en gerekli olduğunu düşündüğü bilgileri üç ayda bir rafine ediyor ve sunuyor. (Kısa bir düşünme notu: Dünyadaki sadece üniversite sayısı şu an itibariyle 17,716. http://www.webometrics.info/university_by_country_select.asp)
  2. MEGA BEYİN Dergisi önemli bir Bilgi Aşçısıdır. Üretilen bilgiye paralel olarak gelişen beyninizin ihtiyaç duyduğu gıdayı, bilgi malzemelerinin analitik ve sentez yapılarla ürettiği birbirinden lezzetli gıdalarla besliyor. Sade, besleyici ve sağlıklı bilgilerden oluşan bir bilgi menüsü sunuyor. Böylece aile, iş veya okul hayatına ilişkin performansınızı zinde tutuyor.
  3. MEGA BEYİN Dergisi bir Dil Uzmanıdır. Yabancı dili kolayca öğrenme üzerine sunduğu yönlendirici yazılarıyla ihtiyacınız olan İngilizceyi en kısa sürede çözmenizi sağlıyor.
  4. MEGA BEYİN Dergisi bir Öğrenme ve Beyin Sağlığı Uzmanıdır. Derginizde yer alan öğrenme makaleleri, beyninizi etkin kullanmayı ve kolay öğrenme yollarını size apaçık bir şekilde gösteren birer Yön Levhalarıdır. Böylece günlük yaşamda problemsiz yaşama, zor durumlarda doğru karar verme ve diğer insanlarla doğru iletişim kurma becerilerinize katkı sunuyor.
  5. MEGA BEYİN Dergisi Bir Mentor, Bir Rehber Danışmandır. Çocuklarınızın zihinsel matematik, hafıza ve zekâ kullanım kapasitelerini yükseltme çabanızı gösterdiği etkili çözümlerle destekler. Anne ve babaların günlük hayatında karşılaştıkları bariyerlerin nasıl aşılacağına ve zorlukların nasıl kolaylaştırılacağına dair önemli yazılar bulacaksınız. Mega Beyin dergisi, çocuklarınızın eğitim hayatı boyunca nasıl başarılı olacağına ilişkin yolları gösteren bir Beyin Haritasıdır. Böylece sizin, çocuklarınızın ve çevrenizin hayatını kolaylaştırıyor.

Uzun sözün kısası; Türkiye dergi piyasasında, kişisel gelişim dergisi boşluğu böylece Mega Beyin Dergisi tarafından doldurulmuş oldu.

Siz de Mega Beyin’in, beyin ve öğrenme networkunda yer almak istiyorsanız, KİŞİSEL GELİŞİM DERGİSİ yazan bu linke tıklayarak veya  http://www.megabeyin.com adresini ziyaret ederek dergiyi inceleyebilir; http://www.megabeyin.com/abonelik/ sayfasından bilgi alabilir veya abone olmak için http://www.megashop.net/urunler/mega-beyin-dergisi sitesine girip birkaç tıklamada abone olup derginizi ayağınıza getirtebilirsiniz.

Ayrıca abonelik için bir sorunuz olursa Mega Hafıza’ nın aşağıda verilen danışma hattını mesai saatleri içinde arayabilirsiniz;  Tel: 0-312-417 33 30

Mutlu ve keyifli okumalar…

Bestami Çiftçi
Mega Beyin Dergisi
Genel Yayın Yönetmeni

Yorumlar

Yazan Bestami Çiftçi

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.
error: