Hitabet ve DiksiyonKişisel Gelişim

Apple Bilgisayar’In Kurucularından Olan Steve Jobs’Dan Üç Önemli Mesaj

steve_jobs_00Apple Bilgisayar’ın kurucularından olan Steve Jobs’un 12 Haziran 2005’de Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmadan hepimizin alacağı çok önemli dersler olduğunu düşünüyorum.

Steve Jobs’un bu konuşmasında temel olarak üç mesaj var;

Mesaj 1 : Meraklı olun ve sezgilerinize güvenin – Geleceği önceden bilemezsiniz. Önceden nelerin hangi noktada birleşeceğini görmeniz mümkün değildir. Neleri doğru yaptığınızı ve hangi noktaların ne şekilde birleştiğini ancak geriye baktığınızda görebilirsiniz. İşte bu sebepten dolayı yapacağınız işlere karar verirken kalbinizin sesini dinleyin. Yaptığınız şeylerin bir gün bir şekilde birşeylerle birleşeceğine inanın.

[column class=”su-column-gri” size=”1/1″ center=”yes”]
Aşağıda linki verilen Facebook ve Twitter sayfalarmıza üye olarak paylaşılan yeni filmlerimize ve bu tip bilgilere ilk ulaşanlardan olabilir, ve ayrıca hızlı öğrenme, hafıza gücü, zeka, hızlı okuma, mega aritmetik, zihinsel matematik gibi beyin temelli her türlü eğitim ve bilgileri de yakından takip edebilirsiniz.
http://www.facebook.com/pages/Melik-Duyar-MEGA-HAFIZA/166374081861
https://twitter.com/melikduyar
[/column] Mesaj 2 : Sevdiğiniz işi yapın – Önemli olan kişinin sevdiği işi yapmasıdır. Sevilen bir iş bir rutin değil, bir oyun gibidir. Sevilmeyen bir iş veya uğraş bir zorunluluktur, zorunluluk da yorucudur. Başarılı insanların çoğunun gizli gücü sevdikleri ve uğraşmaktan dolayı mutlu oldukları bir işle meşgul olmalarıdır. Ya sevdiğiniz işi yapmalısınız, ya da yaptığınız işi sevmenin yollarını bulmalısınız.

steve_jobs_01

Mesaj 3 : Ölümü düşünün – Beklentiler, gururlar, küçük düşme, ya da başarısızlık korkuları, tüm bunlar ölüm karşısında değerlerini yitirirler. Kaybedecek birşeylerinizin olduğu düşüncesini yok etmenin en iyi yolu ölümü düşünmektir. Ölüm kaçınılmazdır. Ölümü düşündüğünüzde, esasen hiçbir şeye sahip olmadığınızı ve bu dünyadan çıplak gideceğinizi hatırlarsınız. Sahip olmadığınız hiçbir şeyi kaybetme gibi bir riskiniz olmadığını düşünmek sizi rahatlatacak ve cesaretlendirecektir.

Neyse, sözü uzatmadan sizi Steve Jobs’un ilham veren konuşması ile başbaşa bırakıyorum.

Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler…

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
Dünya Hafıza ve Hızlı Okuma Olimpiyatları Başkanı
© 2011 – Melik Duyar – Mega Hafıza Ltd.

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu