Başarı

Meşhur Başarısızlıklar! – Kişisel Gelişim

Meşhur Başarısızlıklar – Başarının tanımı herkes için farklı olsa da, çoğu insan hayatında başarısızlık korkusu yaşamaktadır. Ancak başarısızlık başarılı olma sürecinde karşılaşılacak doğal olaylardır. Başarı iniş ve çıkışlarla elde edilmektedir.

Bu makale başarısızlık olarak addedilebilecek olaylara rağmen başarılı olmuş meşhur kişi veya gruplara işaret ederek, başarısızlığın başarı yolunda karşılaşılacak doğal süreçlerden biri olduğunu vurgulamaktadır.

Dikkat! Aşağıda metin halinde verilen meşhur başarısızlıklar ile ilgili örnekleri okumak yerine,  bu başarısızlıkların kısa video olarak hazırlandığı hemen alttaki kısa filmi izleyebilirsiniz;

Meşhur Başarısızlıklar – Kişisel Gelişim & Bireysel Gelişim

LUCILLE BALL : Bir öğretmeninin “Çok utangaç olduğu için oyuncu olamaz” diye yazdığı bir mektupla tiyatro okulundan atıldı.

THE BEATLES : Decca kayıt şirketi tarafından geri çevrildiler. Sesleri iyi değil ve gitar müziği devrini kapadı dediler.

ULYSSES S. GRANT (ABD’nin 18. Başkanı) : Bir çiftçi, işadamı ve emlak danışmanı olarak başarısız oldu.

MICHAEL JORDAN : Lise basketbol takımından kesildi. Kendisini odasına kilitledi ve ağladı.

THOMAS EDISON : Bir öğretmeni onun hiçbir şeyi öğrenemeyecek bir aptal olduğunu söyledi.

WALT DISNEY : Hayal gücü olmadığı ve orijinal fikirler üretemediği iddiasıyla bir gazete kendisini işten çıkardı.hızlı öğrenme - anlayarak hızlı okuma seti

ABRAHAM LINCOLN (ABD’nin 16. Başkanı) : Nişanlısı vefât etti. İş hayatında iki kere başarısız oldu. Sinir sistemi çöktü. Sekiz kere seçim kaybetti.

Unutmayın, hayatta başarısız olmamışsanız, hiç yaşamamışsınız demektir.

HAYAT = RİSK

© Copyright 2000 – www.KisiselGelisim.com 

Hafıza Eğitimi - Kolay Mega ingilizce

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu