BaşarıHafıza Geliştirmeİnsan İlişkileriKişisel Gelişim

İsim Ve Yüz Hatırlama Eğitimi

İnsanlara isimleriyle hitap etmek onlara verdiğiniz değerin ölçüsüdür.” – Melik Duyar

İsim ve Yüz Hatırlama Eğitimi: İsimleri hatırlama, insan ilişkilerinde iyi olma sosyal ve iş hayatında da başarılı olmanın ön şartlarından biridir. İnsanlara isimleriyle hitap etmek karşı tarafa önem verdiğinizin bir göstergesidir. Bunun sonucu olarak karşı tarafın size gösterdiği sevgi, saygı ve dostluk seviyesi  de artmaktadır. Birlikte iş yapma ve birbirini destekleme gibi olasılıklar yükselmektedir.

Özet olarak,  insan ilişkilerinde ve iş yaşamında başarının sırrı iyi bir isim hafızasına sahip olmaktan geçmektedir. Çünkü insanı kazanmanın en kolay yolu onun ismini bilmek, ona ismiyle hitap etmek ve ona bu şekilde önemli olduğunu hissettirmektir.

Tarih boyunca birçok siyasetçi bu aracın önemini fark ederek kullanmıştır. Bu sayede kendilerini destekleyen kitleler oluşturmuşlardır.

Her insanın en önemli ilk varlığı kendi ismidir. Öldükten sonra bile isimlerinin geride anılmasını istemektedirler.

Bir insanın ismini bilmiyorsanız, bunun karşı tarafa verdiği mesaj şudur: “Seni tanımıyorum. Seni tanımayı önemsemiyorum. Umurumda değilsin. Seni ismini hatırlanması gerekecek kadar değerli bulmuyorum.” Bir kişi size bunları dediğinde ne hissederdiniz diye bir düşünün. İşte karşınızdaki tam da bunu hissediyor.

İSİM VE YÜZ HATIRLAMA EĞİTİMİ

Günümüzde birçok başarılı şirket müşterilerinin isimlerini personelinin hatırlamasını istiyor ve bu doğrultuda “İsim ve Yüz Hatırlama Eğitimi” aldırıyor. Uçak şirketleri “business” ve “first class” yolcuların isimlerini koltuk numaralarına göre hosteslerden veya kabin memurlarından hafızalarında tutmalarını ve onlara isimleriyle hitap etmelerini istiyor. Turizm şirketleri misafirlerine ek hizmetler satabilmek için onlara isimleriyle hitap etmenin önemine vurgu yapıyorlar. Fitness Center’lar üyeliklerin devamını sağlamak için personelin üyeleri tanımasını ve onlara ismiyle hitap etmesini istiyor. Sigorta şirketleri ve bankalar müşterilerini kaybetmemek için personellerine “İsimler ve Yüzler için Hafıza Eğitimleri” aldırıyorlar. Sadece şirketler mi, doktorlar hastalarına, öğretmenler öğrencilerine, özel okullar velilerine isimleriyle hitap etmek için çaba sarf ediyorlar.

Hal böyle iken, çoğu insan bunun nasıl yapılacağını bilmiyor. Bu anlamda konunun uzmanı olan bir kurum veya eğitimci bulmak önemli hale geliyor. Kurumsal veya bireysel olarak profesyonel bir “İsim ve Yüz Hatırlama Eğitimi” arıyorsanız, Mega Hafıza’nın aşağıda linki verilen “İsimler ve Yüzler İçin Hafıza Eğitimi”ni inceleyebilirsiniz.

İSİMLER VE YÜZLER İÇİN HAFIZA EĞİTİMİ

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu