Gelişim Kursları

Yaz Okulu Nedir? Türkiye’de Yaz Okulları

Yaz Okulu Nedir? Yaz okulları ve yaz okulu nedir konusunda bir yazı yazmaya karar verdiğim zaman önce Google arama motorundaki konuyla ilgili aramalarla ilgili bir araştırma yaptım. Aramalar en çok ‘İstanbul Yaz Okulu‘ ve ‘Ankara Yaz Okulu‘ şeklinde her yıl Nisan ayında başlıyor. Giderek arama sayısı artıyor. Arama Haziran, Temmuz ve Ağustos ayının ortasına kadar artıyor ve sonra azalarak Eylül ayının başında önemini kaybediyor.

YAZ OKULLARI ARASINDA NE FARK VAR?

Yaz Okulu Nedir? Yaz okulları daha çok ilkokul ve ortaokul öğrencileri için hazırlanan programlardır. Bu programlar genellikle üç farklı amaçla düzenlenmektedir.

1-) Zayıf Derslerin Pekiştirilmesi Yaz Okulları: Öğrencinin yıl içinde zayıf olduğu dersler için iyileştirici özel ders almasıdır. Bu programların yıl içindeki dershane eğitiminden bir farkı yoktur. Bunlar sadece adında yaz ve okul ifadelerinin bulunduğu programlardır.

2-) Yaz Spor Okulları: Bu programlar bazı akademik olmayan spor kulüplerinin ve spor okullarının yaz döneminde düzenlediği günlük, haftalık veya aylık kamp çalışmalarına verdikleri addır. “Yüzme Okulu Yaz Kursları”, “Yelken Okulu Yaz Kursları” ve “Futbol Okulu Yaz Kursları” veya genel anlamda “Yaz Okulları” olarak adlandırılmaktadırlar.

3-) Beyin Eğitimi Yaz Okulları: Bu kavram son yıllarda Mega Hafıza tarafından ortaya atılarak uygulanan bir eğitim programıdır. Sadece yaz döneminde 6., 7. ve 8. Sınıf öğrencileri için düzenlenmektedir. Eğitim okul müfredat programındaki derslerle direkt olarak ilişkili değildir. Amacı öğrencilerin beyin kapasitelerini artırarak öğrencilerin matematiksel problem çözme becerilerini, hızlı öğrenme becerilerini ve okuduklarını anlama ve hafızalarında tutma becerilerini geliştirmektir. Program eğlenerek öğrenme üzerine kurulmuştur. Programda etkin not tutma ve zihin haritaları hazırlama teknikleri de kapsanmaktadır.

Öğrencinizin iyi bir yaz dönemi geçirmesini ve zihinsel olarak gelecek yıla hazır olmasını istiyorsanız, yapacağınız planda spor okullarının yanında sadece yazın Ankara ve İstanbul’da düzenlenen ‘Ankara Yaz Okulu‘ ve ‘İstanbul Yaz Okulu‘ Beyin Eğitimi programlarını da incelemenizi tavsiye ediyorum.

ANKARA YAZ OKULU

İSTANBUL YAZ OKULU

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
© 2018 – MEGA HAFIZA – Beyin Temelli Eğitimler ve Setler
ÜCRETSİZ ÜYE OLUN – www.MegaHafiza.com

Melik DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu