Kişisel Gelişim Eğitimleri

Web Seminerlerine Nasıl Katılımcı Olunur?

Bir Web Seminerine Nasıl Katılabilirsiniz? Bu makalede “Bir Web Seminerine Nasıl Katılımcı Olunur?” ve “Bir Web Seminerine Nasıl Davet Yapılır?” gibi sorulara cevap vereceğiz. Bir web seminerine katıldığınızda veya katılacaksanız ufak farklılıklarla muhtemelen aşağıdaki adımları takip edersiniz:

Birinci Adım: Webinar kaydının yapılması

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Web seminerine kaydolmak için, yöneticiden bağlantı daveti içeren bir e-posta alırsınız veya bir açılış sayfasına yönlendirilirsiniz.

Daha önce kaydınızın onayı olmadıysa veya kayıt sırasında bilgileriniz alınmadıysa, açılış sayfasında karşınıza çıkacak formu ayrıntılarıyla doldurduktan sonra, kaydınızı onaylayan bir “kayıt olduğunuz için teşekkür ederiz” sayfası göreceksiniz.

İkinci Adım: Web semineri onay e-postası

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Bilgilerinizi girdikten sonra, size bir onay e-postası gönderilecektir; bunun web seminerine katılmak için bir bağlantısı (link) olacaktır. Planlanan webinar zamanı geldiğinde birkaç dakika önce hazır olup, gönderilen bağlantıya (link) tıklanacaktır. Bu, ayrıca, webinar öncesi indirmeniz gereken herhangi bir yazılımı da içerebilir.

Mega Hafıza - Beyin Temelli Eğitim Setleri

Üçüncü Adım: Teknik gereksinimler

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Genellikle web semineri bağlantısıyla birlikte bir e-posta hatırlatıcısı alırsınız; bunlar genellikle etkinliğin bir gün öncesi veya günü gönderilir.

Gerekiyorsa, bilgisayar özellikleriniz veya program özellikleriyle ilgili olarak sizden istenilen minimum gereklilikler varsa bunları sağlayın. Herhangi tavsiye edilen bir yazılım varsa indirin. Kayıt onay e-postası, ihtiyacınız olan her şey hakkında sizi uyarmalı veya bilgisayarınızı test etme yeteneği vermelidir.

Dördüncü Adım: Web semineri e-posta hatırlatıcısı

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Genellikle web semineri bağlantısıyla birlikte bir e-posta hatırlatıcısı alırsınız; bunlar genellikle etkinliğin bir gün öncesi veya gününde gönderilir.

Beşinci Adım: Canlı web seminerine katılın

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Önceden belirlenmiş saat ve tarihte, etkinliğe katılmak için web semineri bağlantısını kullanın. (Bir ofisteyseniz, kulaklığınızı hazır bulundurmayı unutmayın!)

mega ingilizce - kolay ingilizce

Web Semineri Katılım Gereksinimleri

Bir Web Seminerine Nasıl Katılabilirsiniz? Yukarıdaki adımların tümünü gerçekleştirmeniz için ihtiyacınız olan birkaç şey vardır.

Bir web seminerine katılmak için ihtiyacınız olacak şeyler:

  • Web semineri kayıt sayfası
  • Katılmak için bağlantı içeren bir e-posta
  • İstikrarlı bir internet bağlantısı ve 30 – 90 dakikalık canlı video akışı için yeterli
  • Hoparlör (ses!)
  • Web seminerine herkese açık bir yerden katılıyorsanız kulaklıklar
  • Gerekli tüm yazılımlar (gerekirse)

Gerekli herhangi bir yazılımı indirmeniz gerekiyorsa endişelenmeyin – ücretsiz olacak! Ücretli web seminerleri olduğu gibi, kayıt ücreti olmadan verilen web seminerleri de vardır. Ücretli veya ücretsiz olsun genellikle kullanılacak webinar yazılımı için ayrıca bir ücret ödenmez ve istenmez.

Son olarak bir web seminerinin optimum süresinin ne kadar olması gerektiğiyle ilgili düşüncelere gelelim.

Bir Web Semineri Ne Kadar Sürmeli?

Web Seminerlerine Katılımcı Olmak – Web seminerleri faydalı ve motive edici olması için minimum sürede tutulmalıdır.

2018 Web Semineri Deneyleri Raporuna göre, 2018’deki ortalama web semineri görüntüleme süresi 56.4 dakikaydı.

Ancak süre daha kısa olabilir. BigMarker sitesi ideal web semineri uzunluğunu 30 ila 45 dakika uzunluğunda olması gerektiğini belirtirken, insanların% 41’i 30 dakikalık bir web semineri ve% 44’ü 45 dakikalık bir web seminerini tercih ediyor.

BigMarker’ın verilerine göre, insanların% 5’i 20 dakikalık bir web semineri istiyor. Ancak, bir web semineri bu kadar kısaysa, içeriğin yeterince derinlemesine ilerleme şansı düşük olur.

Öyle ya, web semineri izleyicileri eğitmiyorsa, amacını kaybediyor diyebiliriz.

 Webinar'a Katılımcı Olmak

Keyfini Çıkarın

İletişim Teknolojilerinin dünyamızı küresel bir köy haline getirdiği günümüzde, bundan sonra siz de dünyaya entegre olun; dünyanın her yerinden beğendiğiniz eğitimcilerin, konuşmacıların, politikacıların, işletmecilerin, vb. webinarlarına katılıp bilgi haznenizi zenginleştirme fırsatlarından yararlanın.

Webinar Nedir – Webinar Ne Demek?

Bir Web Seminerinin (Webinar) Öğeleri Nelerdir?

çocuk zeka ve iq hafıza geliştirme seti
Başa dön tuşu