MüzikSinema / Film / Video

Tüm Zamanların Unutulmaz Şarkıları – En Güzel 14 Şarkı

Tüm Zamanların Unutulmaz Şarkıları (En Sevilen 14 İngilizce Şarkı) – Ah şu şarkıların gözü kör olsun! Hayır, hayır; olmasın. Şarkılar sayesinde duygularla yaratılmış olduğumuzu; insan olduğumuzu hatırlıyoruz. Şarkılar hatıradır. Şarkılar düşüncedir. Şarkılar hissettiklerimizin tercümanıdırlar. O nedenle şarkılar özgür olsun!

Tüm zamanların unutulmaz 14 şarkısı

Unutulmaz şarkıları sizin için seçtik.  Sizin için seçtiğimiz unutulmaz 14 şarkıyı dinleyebilirsiniz. İşte tüm zamanların unutulmaz şarkıları (En iyi 14 ingilizce şarkı):

***

Unforgettable (Unutulmaz) – Nat King Cole 

Unutulmaz efsanevi şarkıdan söz ediyoruz. Ölümsüz tabii ki, unutulmaz bu şarkı. 1951 yılından beri diri ve her zaman dinlenilebilir bir şarkı. Hayallere dalıp, geçmişinizin hesabını yapmak için unutulmaz şarkıların başında gelmektedir.

***

Can’t Help Falling In Love (Elimde Değil Ona Aşığım) – Elvis Presley

Unutulmaz şarkılar – Efsane isim Elvis Presley’in 1961 yılından kalan efsane şarkısı. Her dinlediğinde uzaklara gidiyor insan…

***

Yesterday (Dün) – The Beatles

“Yesterday (Dün)” başlıklı bu şarkı bir ilişkinin parçalanmasıyla ilgili melankolik bir parça. Şarkıcı nostaljik bir şekilde, söylediği bir şey yüzünden sevgilisinin ayrılmasından sonra aklı başına geliyor ve duygu dolu olarak söylüyor.

***

In Your Green Eyes (Her Şey Senin Yeşil Gözlerinde) – Sandy Posey

1944 doğumlu amerikali kadın şarkıcı Sandy Posey nin 1968 yılına ait unutulmaz şarkısı. Aynı yıl Şehrazat tarafından müziğin üzerine Türkçe sözle “İki Gölge” adıyla seslendirildiyse de, sözler aynı duyguları verememiş ve orijinali gibi kabul görmemiştir.

***

If You Go Away (Sen Gidersen) – Jacques Brel

“If You Go Away”, 1959 Jacques Brel (Belçika) şarkısı olan meşhur “Ne me quitte pas” in Rod McKuen’in İngilizce sözleriyle uyarlanması olmasına rağmen, İngilizce versiyon tüm dünyada tutulmuştur.

***

Stairway to Heaven (Cennete Merdiven) – Led Zeplin

Robert Plant’in şarkılarının şiirsel hikaye anlatımı niteliği, Jimmy Page’in muhteşem müzikal kompozisyonu ile birlikte “Stairway To Heaven”ı tüm zamanların bir numaralı rock şarkısı olarak görmemizi sağlıyor.

***

İmagine (Hayal Edin) – John Lennon

Unutulmaz şarkıların ustası John Lennon’un unutulmaz şarkısı…

***

Hotel Kaliforniya – Eagles

Filmlere konu olan; harika müzikleri ve harika sözleri; bu şarkıyı
günde bir kereden fazla duysanız da fark etmiyor ve her yönüyle mükemmel bir şarkı haline getiriyor.

***

Paradise (Cennet) – Phoebe Cates

Şarkı, “Pradise (Cennet)” adlı 1982 Kanada yapımı filmin parçasıdır. Şarkı kendilerini yetişkin gözetiminde olmayan ıssız bir yerde yaşamak zorunda kalan iki genci anlatıyor.

***

Hello (Merhaba) – Lionel Richie

Bob Giraldi’nin yönettiği müzik videosunda, Richie’nin bir tiyatro ve oyunculuk öğretmeni olarak kör bir öğrenciye (Laura Carrington) görünüşte karşılıksız bir sevgiye sahip göründüğünü bir kurgu vardır.

***

Billie Jean – Michael Jackson

POP müziğin efsane kralı Micheal Jjackson’un meşhur şarkısı. Aşağıdaki videoda sadece sesiyle dinleyeceksiniz.

***

I Just Called To Say I Love You – Stevie Wonder

I Just Called To Say I Love You (Sadece Seni Sevdiğimi Söylemek için Aradım)” adlı şarkı Stevie Wonder tarafından yazılmış, üretilmiş ve icra edilmiş çok güzel ve tüm dünyada sevilmiş olan şarkısıdır.

***

I will be right here waiting for you – Richard Marx

Richard Marx’ın 1989’da yazıp seslendirdiği şarkı hala efsane. Müziği aşk dolu anlamalar taşıyor. Şarkının insan ruhuna işleyen bir yönü var; muhtemelen bu şarkıyı söyleyen sanatçının sesinden kaynaklanıyor.

***

I Know What It is To Be Young – Orson Welles

Muhtemelen yukarıdaki efsane şarkıları yeni nasıl anımsamayacak. İşte bu yüzden efsane sinema sanatçısı Orson Welles’in son zamanlarında seslendirdiği konuşma modundaki “Ben genç olmanın ne olduğunu bilirim, ama sen yaşlılığın ne olduğunu bilemezsin” sözleriyle başlayan ”I Know What It Is To Be Young” adlı  şarkının çok iyi bir son şarkı olduğunu düşünüyoruz.

***

Başa dön tuşu