Kişisel Gelişim

Steve Jobs’Un Dünyayı Değiştirmekle İlgili İlginç Sorusu

Apple, ilk yıllarında bazı zorluklarla karşılaştığında, Steve Jobs günlük işlemleri yürütmek için deneyimli bir Genel Müdür (CEO) işe almayı düşünüyordu. Pepsi’nin CEO’su John Sculley‘i almak istedi. Fakat neden dünyadaki en tanınmış marka isimlerinden biri olan büyük bir kuruluş olan  şirketin CEO’su, Pepsi’yi Apple gibi o zamanlar henüz küçük ve tanınmayan bir şirkette çalışmak istesin ki? Sculley işi reddettiğinde Steve Jobs ona şu soruyu sordu:

Hayatınız boyunca şekerli su satmak mı istiyorsunuz, yoksa dünyayı değiştirmek mi istiyorsunuz? Bunu bir düşünün!” Sculley o gece uyuyamadı ve ertesi sabah geri döndü ve Steve Jobs’un İş teklifini kabul etti.

Çoğu insan için, fark yaratan heyecan verici işler yapmaktan daha heyecan verici ve ödüllendirici bir şey yoktur. Veya Jobs’un söylediği gibi, “değişim olmak, evrende bir değişim yapmak ve bir iz bırakmak için”.

Evrende değişimin kaynağı olmanın, evrende bir etki yapmanın veya bir iz bırakmanın yolu ise iyi bir eğitimden geçiyor. Eğitim denince, dünya geliştikçe öğrenilecek bilgiler sürekli değişiyor. Gelişimde değişmeyen tek şey ise “Öğrenmeyi Öğrenmek”. Bu anlamda Mega Hafıza iştigal alanını bilgi öğretmek yerine, beyni etkin kullanmayı, öğrenmeyi öğrenmeyi, kısacası her yaş için “BEYİN TEMELLİ EĞİTİMLER”i kendine hedef seçmiştir.

Beynini ve hafızasını etkin kullanmayı, anlayarak hızlı okumayı, yaratıcı düşünmeyi ve zekasını iyi kullanmayı öğrenen bir kişinin, bir öğrencinin ve bir çocuğun değişimden endişelenmesi söz konusu değildir. Çünkü değişen sadece bilgidir, ama değişmeyen evrensel beceri değişen bilgiyi beyni etkin kullanarak öğrenmeyi öğrenmektir. Bunun yolu da “Beyin Temelli Eğitimler”den geçmektedir.

Bugün sürekli değişen dünyada değişimi yöneten bireylerden biri olamak için kendimiz, ailemiz ve çocuklarımız için Mega Hafıza’nın “Beyin Temelli Eğitimler” listesine bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Aşağıda verilen “Beyin Temelli Eğitimler” listesi linkinden ilgilendiğinize tıklayınız;

DEĞİŞİM OLMAK İSTEYENLER İÇİN – BEYİN TEMELLİ EĞİTİMLER

HIZLI ÖĞRENME VE HAFIZA TEKNİKLERİ

MEGA HIZLI OKUMA

BEYİN HARİTALARI / ZİHİN HARİTALARI

MEGA İNOVASYON & YARATICI DÜŞÜNME

BEYİNDEN BEYİNE SATIŞ

İSİMLER VE YÜZLER İÇİN HAFIZA EĞİTİMİ

MEGA HAFIZA KIŞ OKULU (6., 7. Ve 8. Dınıflar İçin)

MEGA HAFIZA YAZ OKULU (6., 7. Ve 8. Dınıflar İçin)

MEGA ARİTMETİK BEYİN EGZERSİZLERİ (5 – 12 Yaş Arası Çocuklar İçin)

MEGA MENTAL ARİTMETİK EĞİTİMCİ EĞİTİMİ

ZEKA OYUNLARI EĞİTİMCİ EĞİTİMİ

Etiketler

Melik Safi DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu
Kapalı