Kişisel Gelişim

Resimde Önce Ne Gördünüz? – Kişilik Özellikleri Testi

Kişilik Özellikleri Testi: Resimde ilk gördüğünüz şey nedir?

Resimde Önce Ne Gördünüz? – Kişilik Özellikleri Testi : Yazının başlığının yanındaki resme bakarak, ilk baktığınızda resimde ne gördüğünüze karar vererek yazının devamını okuyunuz. İlk gördüğünüz şey kişilik özellikleriniz hakkında size bazı ipuçları veriyor olabilir.

İl gördüğünüz şeye karar verdikten sonra, hemen bir alttaki “Kişilik Özellikleri Testi – Sonuçlar” yazan satıra tıklayarak açılan kısımda kendinizle ilgili bölümü okuyunuz;

Kişilik Özellikleri Testi - Sonuçlar

Kişilik Özellikleri Testi

1. Ağaçlar

Gördüğünüz ilk şey ağaçlar ve / veya ağaç gövdeleri ise, dışa dönük olma olasılığınız büyüktür. Yabancılara nezaket gösteriyorsunuz ve tanıdıklarınıza karşı kibarsınız. Ancak bir sınırınız var ve hoş görmeyeceğiniz iki şey var: itip kakılmaya ve alay edilmeye hiç töleransınız yok.

Siz başkalarına şefkat gösteren duyarlı bir ruhsunuz. Gerçekten umursamıyormuş gibi davranıyorsunuz, ama gerçek şu ki, başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüklerine büyük önem veriyorsunuz.

Kendinizi arkadaş olmayı düşündüğünüz insanlarla kuşatmanıza rağmen, kalbinizin derinliklerinde sadece birkaç tanesinin samimi ve gerçek olduğunu biliyorsunuz. Hassas bir insan olarak ortaya çıkıyorsunuz. Ancak hata yapmayın – diğerleri kadar güçlüsünüz. Ayrıca son derece sezgiselsiniz ve gerçek duygularınızı göstermek söz konusu olduğunda, onları sergilemek yerine onları gizlemeyi tercih ediyorsunuz.

Ayrıca, insanlara çok kolay güvenmeme eğilimindesiniz. Bazı insanlar için bir gizemsiniz ve asla aklınızda neler olduğunu anlayamıyorlar. Aklınıza koyduğunuz her şeyi başardığınızdan emin olarak yeni fırsatlara “evet” deme eğiliminiz var.

2. Kökler

Önce kökleri fark ettiyseniz, muhtemelen içe dönük bir kişisinizdir. Hatalarınızı kabul etmek ve yapıcı eleştiriyi kabul etmek, gelecek için kendinizi geliştirmenize yardımcı olan şeydir.

İlk başta, insanlar sizinle tanıştığında, ilk izlenimleri genellikle yanlıştır. Muhtemelen size “seninle tanıştığımda senden hoşlandığımı düşünmedim” ya da “seninle ilk tanıştığımda ___  düşündüm” gibi şeyler söylediklerini çok defa duymuşsunuzdur. Ancak bu izlenimleri sizi tanıdıklarında değişir ve sizin çok akıllı biri olduğunuzu ve tonlarca kişiliğe sahip olduğunuzu fark etmeye başlarlar İlk başta farklı bir titreşim vermek sizin hatanız değil – sonuçta hepimizin bir nedenle çevreye karşı çeşitli duvarları var.

Görevler konusunda son derece çalışkan birisiniz. Bir şeyi başarmak istiyorsanız, yapıyorsunuz. Yaşamak için rehber olarak kullandığınız ahlak ve ilkelere sahipsiniz. Bu sizi ne istediğini bilen ve bu netlikten dolayı hayatta başarıya ulaşacak bir insan haline getirmektedir.

İnsanlar gerçek sizi tanıdıklarında, her zaman kendilerinin daha iyi bir versiyonu olmaya çalışan bağımsız ve sorumlu bir kişi olduğunuz açıktır. Bazen düşük benlik saygısından muzdarip olursunuz, ancak size hatırlamanız gerektiğinde gerçekten ne kadar şaşırtıcı olduğunuzu hatırlatan gerçek arkadaşlarınız var.Mega Hafıza - setler

3. Dudaklar

Resme baktığınızda dudaklar ilk gördüğünüz şeyse, basit ve sessiz bir insansınız. Kargaşa ile karmaşık olmayan ortalama bir hayatı tercih edersiniz. Düşüncelerinizde ve davranışlarınızda çok esneksiniz ve her zaman akışa devam ediyorsunuz.

Düşünceleriniz kötü amaçlı olmadığı ve her zaman iyi niyetiniz olduğu için akıllı ve bazen naifsiniz. Zayıf ve yardıma muhtaç olarak algılanabilirsiniz, ancak gerçekte bu doğru değildir. Kimsenin yardımı olmadan kendi başınıza sorunlarla başa çıkma gücünüz var.

Karmaşık ilişkilere önem vermiyorsunuz ve insanlara karşı dürüst olmaktan hoşlanıyorsunuz. Bu nedenle insanlar size ve görüşlerinize güveniyorlar ve onlara tavsiyelerde bulunmanız veya konuşmak için size geliyorlar.

Kaynak:

Inspiring Quotes Group

hafıza geliştirme - fotografik hafıza teknikleri

Başa dön tuşu