Motivasyon

Olumlu Düşünmenin Gücü – Olumlu Düşün Hayatın Değişsin

Olumlu Düşünmenin Gücü – Olumlu Düşün Hayatın Değişsin! Sanırım siz de aynı fikirdesiniz: Herhangi bir konuda olumlu düşünmek aleyhinize olan bir durumu lehinize çevirebilir. Düşünme biçiminizin dünyanızı değiştirebileceği fikrine inanın.  Şöyle bir soru sorayım: En başarılı ve mutlu insanların gün boyu ne düşündüğünü tahmin edebilir misiniz?

Cevap oldukça basit…

Sağlıklı ve mutlu insanlar çoğu zaman ne istediklerini bilirler ve bunun nasıl elde edileceğini düşünürler. Çözümcüdürler; sorunları serinkanlı bir biçimde aşarlar. Bu şekilde olumlu bir tutum geliştirmek, tüm yaşamınızı gerçekten değiştirebilir.

Olumlu Düşünmenin Gücü – Ne istediğinizi ve nasıl elde edeceğinizi düşündüğünüz ve konuştuğunuz zaman, kendinize daha iyi bir özgüven duyarsınız ve hayatınızın kontrolünü elinizde tuttuğunuzu hissedersiniz. Bu sizi tatmin eder. Tatmin hissi sizi mutlu eder. Böylece, sizi mutlu eden bir şey düşündüğünüzde, beyniniz aslında size genel bir iyilik hissi veren ve beynimizin bir isteği olarak endorfin salgılar. Endorfin salgısı arttıkça mutluluk artar. Ama bu sonsuza kadar devam etmez. Etseydi bu defa da aşırı hazdan ölürdük.

Bunu da Okuyun: Mükemmellik Yolculuğu İçin 20 Pratik Öneri

İyimserlik Kalitesi Nedir?

Olumlu Düşünmenin Gücü – Mutlu insanların toplumsal ortalamadan daha iyi bir yaşam sürdürmelerini sağlayan özel bir niteliğe sahip olmalarıdır. Ancak bu kazanılan bir davranıştır. Bunun ne olduğunu tahmin edebilir misiniz?

Buna “iyimserlik kalitesi!” deniliyor.

İyimserlikle ilgili en iyi haber, öğrenilebilir bir davranış olduğudur. Bu, iyimser bir zihniyet sahibi olarak olumlu düşünmeyi öğrenebileceğiniz anlamına gelir.

Sebep ve sonuç yasasına göre, olumlu tutumları olan başka sağlıklı ve mutlu insanların yaptıklarını söyler ve yaparsanız, siz de bir müddet sonra aynı şekilde hissedecek, aynı sonuçları alacak ve o insanların yaşadıkları deneyimlerin aynısının tadını çıkaracaksınız.

—– Sponsor Bağlantı – Sponsor Bağlantı —–

ÜCRETSİZ HAFIZA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ

Ücretsiz Hafıza Ve Beyin Eğitimi

Eğitimler Üç Günde Bir E-Posta Adresinize Gönderilmektedir

—– Yazının Devamı – Yazının Devamı —–

Mutlu İnsanlar Dünyaya Olumlu Bakıyorlar

Olumlu Düşünmenin Gücü – İyimserler, kendilerini ortalamanın dışında tutan dünyayla başa çıkmanın farklı yollarına sahip görünüyorlar.

Birincisi: Hayalleri var. Zihinlerini koruyorlar. Hedeflere ulaşmak için uygun yolları aramaya devam ediyorlar. Hedefler konusunda netler ve er ya da geç onları başaracaklarından eminler.

İkincisi: İyimserler her problemde veya zorlukta doğruyu ararlar. İşler ters gittiğinde bile umutsuz olmazlar. Bu durumda bile “Bu iyi! Birşeyler öğrendim, yeni bir deneyim kazandım” derler.

Bildiğimiz şey, bir insanda veya bir durumda iyi ya da faydalı bir şey arıyorsanız, onu mutlaka bulursunuz. Ararken bile mutlu olursunuz.

Olumlu Düşüncenin Gücü

İyimserler her başarısızlıkta bile geri bildirim alırlar ve değerli dersleri ararlar. Olanlar için başka birini üzmek ve suçlamak yerine, “Bu deneyimden ne öğrenebilirim?” diyerek duygularını kontrol altına alırlar.

Olumlu düşünme ile kendinize, çevrenizdeki insanlara ve yaşamınıza karşı olumlu bir tutum geliştirmeyi sağlayın.

Olumlu Düşünmek İçin Zihninizi Nasıl Eğitirsiniz?

Aklınızı olumlu düşünecek şekilde eğitmek, basit bir konsepte dayanarak sağlanabilir. Zihniniz, bir seferde yalnızca bir düşünceye odaklanmak için yeterli bant genişliğine sahiptir. Yapmanız gereken tek şey, yeni bir alışkanlık kurduğunuzda yaratılan aynı tür nöral yolları oluşturana kadar onu yükselten düşüncelere odaklanmaktır.

Negatif bir olay meydana geldiğinde, sonucu gerçekten belirleyen cevabınız olduğunu unutmayın. Bu tür olaylar gerçekleştiğinde daima olumlu yanıtı veya iyimser dersi arayın.

Olumlu ifadeler, olumsuz düşüncelerden nasıl kurtulacağınızı ve olumlu bir tavrı nasıl teşvik edeceğinizi öğretmek için tekrar tekrar tekrarlanabilecek olumlu ifadelerdir.

Olumlu düşünceler uyandırmaya çalışırken ilham verici alıntılardan ve mesajlardan motivasyon alabilirsiniz.

Mutlu Olmaya Karar Verin

Olumlu Düşünmenin Gücü – Hayat bardağınızı yarı boş değil, yarı dolu olarak görmek için bakış açısı geliştirin. Mutlu insanlar, sahip olmadıkları şeyler için endişelenmekten ya da şikayet etmekten ziyade, sahip olduklarına şükrederler.

Çevrenizdeki herkes için iyi niyet besleyin. Çoğu insan oldukça nezih, dürüst ve yapması gerekenin en iyisini yapmaya çalışıyor. Sözlerinde ve eylemlerinde iyi bir şey aradığınızda, hemen hemen her zaman bir şey bulabilirsiniz. Bu tamamen sizin niyetinize bağlıdır.

Sonunda, ne olursa olsun, hayatı bir eğlence olarak telakki edin. İşler ters gittiğinde bile bardağın dolu tarafına bakıp, boş kısmından ders alın.

Zorluk ve Aksiliklerle Nasıl Başa Çıkılmalı?

Her şey planladığınız şekilde giderken neşeli olmak kolaydır. Ancak, beklenmedik aksilikler ve zorluklarla karşılaştığınızda göstereceğiniz tavır gerçekte ne tür bir kişilik olduğunuzu gösterir. Atalarımızın, “öd ağacının kalitesi ateşte belli olur” demişlerdir. İnsanın sabrı, gayreti, tamirciliği, yapıcılığı zor şartlarla karşılaşılınca ortaya çıkar.

Zorluk ve aksiliklerle başa çıkmanın yolu iyimserlik kalitesini artırmak ve başa gelen olumsuzluklardan ders çıkarmaktır. Geçici sıkıntılara sabretmek harikadır. Sizi tatmin eder. 

—– Sponsor Bağlantı – Sponsor Bağlantı —–

HIZLI OKUMA DERNEĞİ’NDEN ÜCRETSİZ HIZLI OKUMA EĞİTİMİ

—– Yazının Devamı – Yazının Devamı —–

Sonuç: Olumlu Düşünmek Neden Kaderiniz Olmasın?

Olumlu Düşünmenin Gücü – Bu birkaç çizginin yazarı kim olduğunu bilmiyorum, ancak düşüncelerinizle kaderiniz arasındaki ilişkiyi göstermesi bakımından güzel bir deyiş olmuş.

  • Düşüncelerinize dikkat edin, onlar kelimeler oluyor.
  • Söylediklerinize dikkat edin, onlar davranışlara dönüşüyor.
  • Davranışlarınıza dikkat edin, onlar alışkanlık haline geliyor.
  • Alışkanlıklarınıza dikkat edin, onlar karakteriniz oluyor.
  • Karakterinize dikkat edin, onlar kaderiniz oluyor.
Başa dön tuşu