Kişisel Gelişim Eğitim Materyalleri

Mega İnovasyon – Asit Yaratıcı Düşünme Teknikleri Seti

Geleneksel Yaratıcı Düşünme Tekniklerinden Beklediğini Bulamayanlardan mısınız?
Başkalarına, “Wow! Bunu ben neden düşünemedim?” Dedirtecek Çözümler Mi Arıyorsunuz?
“MEGA İNOVASYON – ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri” Size Adım Adım Yeni Buluşların Yollarını Açacak Formüller Sunmaktadır!

Yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirin, kariyerinizin zirvesine ulaşın ve zenginliğe kavuşun.

Yenilik ve buluşlar için halen ASİT Yaratıcı Düşünme Tekniklerini kullanmakta olan Ford, Intel, Motorola, LG gibi lider şirketler ve prestijli üniversiteler arasına siz de katılın.

Tüm bu becerileri artık evinizdeki veya ofisinizdeki çalışma rahatlığı içinde elde edebilirsiniz!

“MEGA İNOVASYON – ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri”ni Merak Mı Ediyorsunuz?

Mega İnovasyon – Asit Yaratıcı Düşünme Teknikleri Tanıtım Filmi

Roni-HorowitzMerhaba! Ben Dr. Roni Horowitz. “ASİT – Yaratıcı Düşünme Teknikleri”nin yaratıcısıyım. 1980 yıllarında uçak mühendisliği konusunda araştırmalar yaptığım dönemde, profesyonel ve kişisel hedeflerime ulaşmak için kullanabileceğim etkili bir yaratıcı düşünme tekniği arayışına girmiştim.

Bu konuda elime geçirebildiğim her kitabı okudum, önüme gelen her yaratıcı düşünme eğitim seminerine katıldım. Ancak 13 yıl önce TRIZ adı verilen “Sistematik Yaratıcı Düşünme Tekniği” ile karşılaşıncaya kadar aradığımı bulamamıştım.

Hemen bu eğitim programına katıldım. Bir süre sonra artık emindim…

…beni hedeflerime ulaştıracak aradığım teknikler karşımdaydı!

TRIZ yöntemi çok hoşuma gitmiş ve bu tekniklerle ulaştığım yaratıcı çözümler beni heyecanlandırmıştı.

Birkaç yıl sonra TRIZ metodunu bir eğitimci olarak ben öğretmeye başladığımda, TRIZ yönteminin çeşitli şekillerde daha da geliştirilebileceğini farketmeye başladım. Geliştirilen yöntemlerin daha güçlü olmanın yanında öğrenilmesinin de daha kolay olacağından giderek daha da emin oldum.

Sonuç olarak doktora (Ph.D.) çalışmamı ve tezimi TRIZ yönteminin geliştirilerek basitleştirilmesi üzerine adadım.

Bu uzun araştırma ve çalışmanın sonucu ise – yeni bir yaratıcı düşünme yöntemi olan “ASİT Yaratıcı Düşünme Tekniği” şu anda tam karşınızda duruyor. Tekniğin adını İngilizce “Advanced Systematic Inventive Thinking” ifadesinin baş harfleri oluşturuyor.

Bu tekniğin tüm dünyadaki her türlü Türkçe eğitim ve yayın hakları Mega Hafıza Ltd. Şirketine aittir. “Yaratıcı Düşünmede Prizma Teknikleri” konusunda çalışmaları olan arkadaşım ve Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tekniğin kısa yazılışının değişmemesi için yönteme Türkçe olarak “Alternatif Sistematik İnovasyon Teknikleri (ASİT)” adını vermeyi önerdi. Bence bu isim tekniğin evrensel olarak aynı isimle anılması doğrultusunda çok da iyi oldu.

MEGA İNOVASYON – ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri Size Ne Kazandıracak?

 • Problemleri kolayca çözebilecek ve yeni ürünler ortaya çıkarmaya başlayacaksınız.
 • Seri bir şekilde harika fikirler üreten bir kişi haline geleceksiniz.
 • Rakiplerinize karşı onların haberi bile olmayan haksız bir avantaj sağlamış olacaksınız.
 • Uyanık, canlı, fırsatları gören, zeki ve yaratıcı olan bir azınlığın üyesi olacaksınız.
 • Diğer dostlarınıza, arkadaşlarınıza (ve hatta çocuklarınıza!) nasıl yaratıcı düşünülebileceğini öğretmeye başlayacaksınız.
 • Üstlerinizin, astlarınızın ve meslektaşlarınızın hayranlığını kazanacaksınız.
 • Yaptığınız her işin içine biraz yaratıcılık katarak yaşam kalitenizi artıracaksınız.

ASİT Yaratıcı Düşünme Tekniklerinin Üstünlükleri

 • Akademik olarak ispatlanmıştır: deneysel testler ASİT tekniklerinin kişinin yaratıcı problem çözme becerilerini olağanüstü şekilde artırdığını göstermektedir.
 • Ford, Intel, Motorola ve FedEx gibi dünyanın lider şirketleri tarafından çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Birkaç üniversitede kredili ders olarak okutulmaktadır (Evet, ödevler, projeler ve imtihanlar dahil).
 • “Yanal Düşünme”, “Beyin Fırtınaları” ve “Beyin Haritaları®” gibi yaratıcı düşünme tekniklerinin aksine, ASİT kişiyi adım adım yaratıcı sonuca taşımaktadır.
 • Dikkat! “Beyin Haritaları” ve “Zihin Haritaları” Mega Hafıza Ltd. Şti.’nin tescilli markalarıdır.

MEGA İNOVASYON – İnteraktif ASİT Eğitim Filmi CD’si

mega-inovasyon-asit-8ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri’nin yaratıcı hedeflerinize ulaşmanız için size nasıl yardımcı olabileceği bilgisi yukarıda adım adım verildi. Muhtemelen şimdi de ASİT tekniklerini nasıl öğrenebileceğinizi merak ediyorsunuz.

Bu işin en kolay tarafı! Sadece küçük bir yatırımla ASİT İnteraktif Online Eğitim Filmine  ve setin 1 Temel ve 3 Uygulama olmak üzere toplam 4 kitabına hemen sahip olabilirsiniz.

ASİT Mega İnovasyon setininin bu parçası İnteraktif Online Bir Eğitim programıdır. Program ASİT Tekniklerinin teorisinden başlayıp verilen örnek olaylarla devam ederek teknikleri 15 bölümden oluşan bir paket halinde online olarak öğretmektedir.

Bu Interaktif Eğitim programının sonrasında hemen ASİT teknikleriyle yaratıcı problem çözmeye başlayabileceksiniz. Hatta başkalarına yaratıcı problemlerini çözmekte de yardım da edebileceksiniz.

ASİT Tekniği’nin en uygun örnek olaylarla ve ilgili materyallerle interakif olarak öğretilmesine ihtiyaç vardır. İşte bu sebepten dolayı sete İnteraktif bir “ASİT Online Eğitim Filmi” ilave edilmiştir.

Bu özel tekniğin yine çok özel bir yaratıcı düşünme eğitimi şeklinde sunulması kaçınılmazdır. ASİT tekniği kendi eğitimini yaratıcı bir şekilde sunulmasını sağlayamıyorsa ne işe yarar ki. Şüphesiz bu eğitim programında da ASİT bizzat kullanılmış ve sizin için eşi benzeri görülmemiş yaratıcı çok özel bir eğitim programı hazırlanmıştır.

Şu anda siz bu özel eğitim programının sadece birkaç dakika uzağındasınız!

Ne dersiniz? “MEGA İNOVASYON – ASİT Teknikleri”ni öğrenmek ilginizi çekiyor mu?

Öyleyse bu eğitim programı filminin bir alt bölümünü sunan aşağıdaki  demo videoyu sakın kaçırmayın. Bilgisayarınızın sesini açın ve hemen izlemeye başlayın…

MEGA İNOVASYON – ASİT Eğitim Filminin Alt Bölümlerinden Kısa Bir Klibi DEMO olarak aşağıda izleyebilirsiniz.

Set İçeriği

Set 4 kitap ve 1 adet İnteraktif Online Eğitim Filminden oluşmaktadır.

mega-inovasyon-asit-2“ASİT Tekniklerine Giriş” Kitabı (Temel Kitap)

Bu kitap 11 bölümden oluşmakta ve A4 büyüklüğünde 160 sayfadan oluşmaktadır. Kitap teori, örnekler, gerçek olaylar ve yaratıcı düşünme egzersizleriyle doludur. Kitabın büyük bir bölümü ASİT Eğitim Filminde kapsanmayan bilgileri içermektedir.

Kitap sanki okuyucuyla karşı karşıya bire bir tartışıyormuş gibi bir tarzda hazırlanmıştır. Okuması zevkli ve dili kolay anlaşılır şekilde yazılmıştır.

mega-inovasyon-asit-3ASİT Uygulamaları: Cilt –1, 2, 3 (3 Adet Kitap – ASİT BÜLTENLERİ)

Bu üç cilt gerçek ASİT hikayeleri, bulmacaları ve örnek olayları içeren bültenlerin kitap haline getirilmiş halleridir. Bu örnek olaylarda, örneğin bir şirketin birkaç saatlik ASİT eğitiminden sonra kârını birkaç milyon dolar artırmanın yolunu nasıl keşfettiğini öğreneceksiniz!

Üç ciltlik uygulama kitapları, size her biri A4 büyüklüğünde 112 sayfa olmak üzere toplam 336 sayfalık ilave bir ASİT bilgi hazinesi daha sunmaktadır. Bu kitaplarda sunulan farklı sektörlerden örnek olaylar ASİT tekniklerinin nasıl çok değişik alanlarda uygulandığını size gösterecektir. Bu kitaplardaki gerçek örnek uygulamalardan öğrenilenler ASİT tekniklerini kendi alanınızda kullanmanızı da kolaylaştıracaktır.

mega-inovasyon-asit-7İnteraktif ASİT Eğitim Filmi (Seri No İle Ulaşılacak İnteraktif Online Video Eğitimi)

İnteraktif bir şekilde kullanılan online bir eğitim filmi olarak hazırlanmıştır. “ASİT – Yaratıcı Düşünme Teknikleri” filmde adım adım 15 bölüm halinde sunulmaktadır. Temel kitap ile bu “Interaktif Online Video Eğitim” tamamen birbiriyle ilişkilidir.

Seti Nasıl Kullanacaksınız

Seti kullanmaya öncelikle “ASİT – Yaratıcı Düşünme Teknikleri” interaktif online eğitim filmi ile başlayınız. Online filmi önce teknikleri genel olarak tanımak adına bir kere izleyiniz. Tam olarak anlamadığınız bir husus olsa da bu etapta endişe etmeyiniz. Sonra interaktif eğitim filmini ikinci kez bir kere daha takip ediniz. Bu ikinci etap tekniklerin öğrenilmesi etabıdır. İnteraktif ASİT Online Eğitim Filmi sizi işin içine tamamen çekecektir.

İnteraktif online eğitim filmini iki kere takip ettikten sonra setin “Temel Kitap” başlıklı birinci kitabını adım adım takip ediniz. Bu etapta öğrendiklerinizle ilgili kısa notlar da tutunuz. Setin interaktif eğitim filmi ile temel kitabını takip ettiğinizde teknikleri tam olarak öğrenmiş olacaksınız. Ancak teknikleri kullanabilmek için sadece teknikleri öğrenmek yeterli değildir. Tekniklerle ilgili farklı alanlarda uygulama örnekleri görmenize de ihtiyaç vardır.

ASİT Eğitim Programının içinizde daha fazlasına ulaşma arzusu uyandırması doğaldır. İşte tam bu aşamada yapmanız, gereken farklı alanlardaki ASİT uygulamalarını içeren bültenlerden oluşan üç uygulama kitabını okumaktır. Bu bültenlerdeki uygulamalar “ASİT Teknikleri” uygulama alanlarının ne kadar geniş olduğunu size örneklerle gösterecektir.

Setin nasıl kullanılacağı setle birlikte gönderilen kullanma kılavuzunda da izah edilmektedir.

Mega İnovasyon – Asit Yaratıcı Düşünme Teknikleri Setini kullananların görüşleri

YABANCI KATILIMCI GÖRÜŞLERİ İLE İLGİLİ UYARI!
“ASİT” İngilizce “Advanced Systematic Inventive Thinking” olarak ifade edilen uluslararası bir tekniğin tüm dünyada kısa yazılışıdır. Bu tekniğin Türkçe yayın ve telif hakları Mega Hafıza’ya aittir. Uluslararası kısaltmanın değişmemesi için sistemin Türkçe adı da “Alternatif Sistematik İnovasyon Teknikleri” olarak yayınlanmıştır. Aşağıda tüm dünyada çeşitli bölgelerde, farklı ülkelerden “ASİT” İngilizce “Advanced Systematic Inventive Thinking” setini almış veya eğitimine katılmış olan katılımcıların görüşlerine yer verilmiştir.

Misafirlerimiz ve kurumumuz için işletmemizin daha yaratıcı çözümler ve yaklaşımlar sunması doğrultusunda personelimiz çeşitli yaratıcı düşünme eğitimleri aldı. Büyük bir çoğunluğunun bize konuyla ilgili sadece teorik bilgiler sunduğunu söyleyebilirim. “ASİT – Mega İnovasyon / Yaratıcı Düşünme Eğitimi” diğerlerinden çok farklı. İlk defa yaratıcı düşünme ve inovasyon için adım adım ne yapılacağını söyleyen ve pratik örnekler sunan bir eğitimle karşılaştık.
Barış TEKİN – Operasyon Takip Müdürü ALARKO TURİZM GRUBU / Hillside Beach Club Fethiye – MUĞLA – Türkiye

ASİT’in sunduğu fikirler ve metotlar oldukça şaşırtıcı. Genel olarak programdan çok etkilendim. Şu anda bir yazılım geliştirme yöneticisi olarak bu teknikleri hazır bir şekilde kendi işimde nerelerde kullanabileceğimi açıkça görüyorum. Harika bir ürün.
Robbie Hughes / FedEx Services, Bilgi Teknolojileri (IT) Server Geliştirme Yöneticisi

Zipatoni müşterileri için ilginç yaratıcı düşünceler geliştiren bir şirket olarak tanınmaktadır. Her zaman daha iyi, daha hızlı ve daha zeki olanı arayan bir şirket olmuşuzdur. ASİT’in bugüne kadar gördüğüm en etkili düşünme şekli olduğunu söyleyebilirim; metotları daha iyi sonuçlara ulaşmanız için size kısa yol haritaları sunuyor.
Jim Holbrook / Genel Müdür (CEO) Zipatoni, Pazarlama Ajansı

Bir sürü akış diyagramları çizdiniz, beyninizdeki her bir beyin hücresinin haritasını çıkarttınız, günlerce beyin fırtınasıyla uğraştınız ve hala üzerinde çalıştığınız son probleminize bir çözüm bulamadınız mı?
Bu söylediklerime hiç de yabancı değilseniz, size hemen ASİT Yaratıcı Düşünme Teknikleri Programını öneriyorum.
Bu devrim yaratan düşünme tekniğinin prensiplerini kavradıkça arka arkaya aklınıza “A-ha” dedirtecek çözümlerin gelmeye başladığını göreceksiniz.
Kısa bir ifadeyle ASİT tekniklerini sizi problemler karşısında çözümleri bulmaya zorlayan bir yaratıcı düşünme planı olarak gördüğümü söyleyebilirim. Hepsinin ötesinde bulduğunuz çözümler sadece çalışmakla kalmıyor, aynı zamanda zarif ve yaratıcı sonuçlar ortaya çıkıyor.
ASİT hem profesyonel, hem de kişisel amaçlar için ideal.
Marko Zirkovich / USA

Internette yaratıcı düşünmeyi geliştiren pratik ve kullanımı kolay bir şeyler ararken ASİT teknikleriyle karşılaştım. Bu teknikle karşılaştığım için kendimi gerçekten çok şanslı sayıyorum.
Bireylerin ve organizasyonların entelektüel kapitallerini geliştirmesine destek olan bir meslek psikoloğu olarak, her zaman onların iş dünyasındaki problemlerine çözüm bulmalarını sağlayacak yeni düşünme tekniklerinin arayışı içindeyim. Buna benzer birçok tekniğin eğitim programlarını ve hatta bire bir eğitim seanslarını yıllarca takip ettim. Ancak bugüne kadar bu işi MEGA İNOVASYON – ASİT Eğitim Programı kadar basit ve kolay öğreten bir interaktif eğitim programıyla karşılaşmadım.
Bazı insanlar yeni düşünme tekniklerini diğerlerine göre daha hızlı kullanabiliyorlar. Bazılarının ise konuya önceden biraz ısınması gerekiyor (burada biraz bireysel farklılıklar etkili oluyor) – ancak insan yeni düşünme tekniklerini bir kabullendi mi bulduğu çözümlere kendisi bile şaşırıyor. Benim için de aynı kurallar geçerli. Organize edeceğimiz bir eğitim programı için hem programı tam olarak ifade eden, hem katılımcıların ilgisini çekecek, hem de merak uyandıracak uygun bir isim bulmakta oldukça zorlandığımız bir dönemdi. ASİT’in bölme tekniği programa çok uygun bir isim bulmamızı sağladı. İlginç olan bulduğumuz isim katılımcıların da oldukça ilgisini çekmişti… çok teşekkür ediyorum.
David Langdon / Mesleki Psikolog

ASİT teknikleri harika; aynı zamanda karşılaştığım iki problemimi de çözmemi sağladı. Bir tanesinde bir şey yapmamız gerekiyordu ama nasıl yapılacağı ile ilgili hiçbir fikrimiz yoktu. Bir ay boyunca hiçbir yol katedemeden devamlı denemeler yaptık. Sonra, ASİT prensiplerini takip ederek yeni bir teknoloji gerektirmeyen bir çözüme ulaştım. Çözüm o kadar basitti ki bulduğum çözüme ve kendime yaklaşık bir saat boyunca güldüm – bulduğum çözümü uygulamaya koymam sadece on dakikamı aldı … ve ÇÖZÜM İŞE YARADI!
Vlad Azarkhin / Yazılım Geliştirme Yöneticisi RANSYS Ltd

Ben hem bir müteşebbis, hem de bir mucit olduğumu söyleyebilirim. Geliştirdiğim ve ürettiğim ürünler yaklaşık 40 farklı ülkede satılmaktadır.
Geçen 20 yıl boyunca hep en iyi yaratıcı düşünme tekniklerini araştırdım ve bulabildiğim bu fikirler üzerinde çalıştım ve bizzat uyguladım. En son ASİT Yaratıcı Düşünme Eğitimi ile karşılaştım. Teknikler üzerinde biraz çalıştığımda çok özel, eğlenceli ve güçlü teknikler olduğunu hemen farkettim.
Teknikler etkili bir şekilde çalışıyor! Teknikleri öğrendikten çok kısa bir süre sonra, içinden çıkamadığım birkaç karmaşık problemi çözmeyi başarırken başarılı birkaç harika buluş da gerçekleştirdim. Bu prosesi çok başarılı bir şekilde birçok kez uyguladım.
ASİT tekniği parasının karşılığını fazlasıyla kat kat ödeyen bir ürün. Benim kişisel deneyimim elde edilenin yanında ödenenin çok düşük kaldığını gösteriyor.
ASİT tekniklerini ve Eğitim Programını problem çözümü ve yeni buluşlar konusunda ciddi olan herkese şiddetle tavsiye ediyorum. ASİT tekniklerinin benim problem çözmeye ve yaratıcı düşünme tekniklerine olan bakış açımı tamamen değiştirdiğini söyleyebilirim.
W.J. van Straaten / Genel Müdür: Novacor (Pty) Ltd.; Inventec cc. Güney Afrika Cumhuriyeti

Finans departmanımızı yeniden yapılandırma gibi çok önemli bir hedefim vardı. Departmanın yetki ve sorumluluklarını tam olarak gerçekleştirmesini engelleyen ve yapısal sorunlardan kaynaklandığını farkettiğimiz bazı zorluklar içindeydik.
Şirketlerin çok dağınık olmasından dolayı, çok yaratıcı olmamızı ve çok orijinal ve yenilikçi bir çözümle bu durumu atlatmamızı istiyordum.
İşte tam böyle bir zamanda internette MEGA İNOVASYON – ASİT Eğitim Programı ile karşılaşmıştım. Internet sayfasındaki Tony isimli balık egzersizi beni çok şaşırttı ve hemen bu eğitimi aldım. Böyle harika bir bilgi için yaptığım parasal yatırımın ve harcadığım zamanın sözü bile edilmez. Ama bunun yanında elde ettiğimiz çözümlere paha bile biçilemez.
Böyle bir program geliştirdiğiniz ve bunu internet kanalıyla bizlere duyurduğunuz için teşekkür ediyorum. ASİT olağanüstü bir problem çözme tekniği, ve bu programı yaratıcı düşünme ve ürün geliştirme ile ilgilenen herkese tavsiye ediyorum.
Harika işler başarmaya devam edin!
Marcia Futter / Finansman Müdürü Essex Chemie AG (Schering-Plough Şirketler Grubu)

MEGA İNOVASYON – ASİT Eğitim Programı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Bir bilgisayar danışmanı olarak bana ve verdiğim hizmete paha biçilmez bir değer katıyor. ASİT sayesinde müşterilerim için en iyi çözümleri bulmayı başarıyorum.
Bu ürünü tüm müşterilerime de tavsiye ediyorum. Ayrıca bu eğitimi alan ve öğrenilenleri kullanan herkesi bu tekniklerin ödüllendireceğine inanıyorum.
Yaratıcı düşünme ve problem çözme teknikleriyle ilgili çok sayıda makale ve kitap okudum. Ancak çoğunu benim seviyem için çok akademik ve anlaşılması zor buldum. ASİT eğitiminin meydan okuyucu bir yanı var ama gizli ve kapalı hiçbir yanı yok. Orta öğrenim ve lise mezunu olan ve öğrenme arzusuyla dolu herkesin bu programdan maksimum faydayı sağlayacağına inanıyorum.
Paul G Carter / www.pcsupportforyou.com

Mega Hafıza Online Satış - MegaShop.Net

Başa dön tuşu