Başarıİlham Veren HikayelerMotivasyon

Asla Vazgeçme – Başarı Eninde Sonunda Senin Olacaktır!

 

Bugün size hepimizi motive edecek olan, Minesota Üniversitesi Bayanlar Takımı koşucusu Heather Dorniden’in ilham verici bir davranışından bahsetmek istiyorum. Bu davranış video filmini de aşağıda izlemenizi için makalenin içine koydum. Bu makaleyi yazarken beni motive eden ikinci bir faktörün, yıllar önce benim de Minnesota Üniversitesi’nde öğrenci olmam olduğunu söyleyebilirim.

 

 İlham Veren Spor Olayları - Kişisel Gelişim

 

ASLA VAZGEÇME!

 

Bu yazı kısaca, yarışı lider götürürken düşen, ama sonra vazgeçmeden geride kaldığı halde yarışta koşmaya devam eden bir genç kızın, Heather Dorniden’in Hikayesiyle ilgili. Hayatta hiç düşmeyen kim var ki? Spor yapan, yapmayan herkesin bu hikayeden hem etkileneceğini, hem de kendisi için ilham veren dersler çıkartacağını düşünüyorum.

 

Spor şüphesiz vücut kaslarımızı geliştiriyor. Ancak sadece kaslarımızı geliştirmekle kalmıyor ve yaşanılan süreçte birçok konuda harika bir öğrenme aracı da oluyor. Heather Dorniden’in yaşadığı örnek olay günlük yaşamımızda uygulayabileceğimiz önemli bir ders de çıkarmamızı sağlamaktadır.

 

İlham verici bu koşucu yaptığıyla, başarı ve başarısızlığın nasıl düştüğünüzle değil, düştükten sonra ne yaptığınızla ölçülebileceğini bir kez daha bize kanıtlamıştır.

 

2008 yılında, Minnesota Üniversitesi için ünlü bir koşucu olan Heather Dorniden, “Big Ten Indoor Track Şampiyonaları”nda 600 metrelik yarışta koşuyordu. Yarışın bitmesine 200 metre kala Dorniden’in ayağı takıldı ve yüzü üzerine kötü şekilde düştü.

 

Fakat yarışı bırakmak yerine, genç kadın ayağa kalktı ve yarışa devam etti ve hızlanarak koşmaya başladı.

 

Heather Dorniden’in Düştüğü ve Sonrasında Yarışı Kazandığı Anları Gösteren Video

 

 

 

İnanılmaz bir şekilde, Dorniden rakiplerini geçmeyi başardı ve sonunda ilk sırada bitiş çizgisini geçmeyi başardı.

 

Minnesota Üniversitesi web sitesindeki 2009 yazısına göre, “Son 50 metrede koşarken, sahip olduğumu asla bilmediğim bir vitese takmıştım,” diyor Dorniden.

 

Yarışın yıllar önce gerçekleşmesine rağmen, sporcunun inanılmaz azim gösterisi, sadece bu olaya o an tanıklık edenleri hareket ettirmekle kalmıyor, bu olayın videosunu izleyenleri de müthiş şekilde motive ediyor. Bu anlamda ben de okurlarımıza bu olayı hatırlatmak ve videoyu bir kez daha izletmek istedim.

 

Unutmayın! Siz de hayatınızda farklı zamanlarda düşüşler yaşayacaksınız. Başarmak için formül basit, “Asla vazgeçme, kalk ve koşmaya devam et!” Başarı eninde sonunda sizin olacaktır.

 

Başarı dileklerimle…

Melik Duyar
Dünya Hafıza Şampiyonu
© 2008 – Melik Duyar – Mega Hafıza Ltd.

Melik Safi DUYAR

www.MrMemory.com
Başa dön tuşu