Satış & Pazarlama

Para Kazanma Yolları – Uygulanması Basit Ve Kolay 10 Yol

Para Kazanma Yolları – Basit Ve Kolay On Yol – İş yaşamı gittikçe karmaşıklaşıyor. Yüzyıl öncesinde başlayan insanlardaki memur olma aşkı, yerini daha bağımsız iş sahibi olmaya, daha doğrusu işinin sahibi olmaya doğru itiyor. İçinde yaşadığımız dünya düzeninde meslekler değişiyor. Gelecekte yerini alacak meslekler henüz ortada yok ama ayak sesleri işitiliyor. Para kazanmak için sabitlenmiş bir hayat düzeni değil, daha özgür yaşanarak elde edilecek kazanç arzusu hızla yayılıyor. İnsanlar zahmet çekmeden, yatarak para kazanma derdindeler. Meslekler çeşitleniyor. Bugün doğan çocukların yüzde 60’ı bugün olmayan, gelecekte olacak işlerde/mesleklerde çalışacaklar. Yani doğmamış çocuğa don biçmek kaçınılmaz bir durum haline geliyor.

Para Kazanma Yolları – Memuriyet beklentisi karşılanamamış gençler için çıkış yolu lazım; var da. İlla devletin veya özel sektörde patronların kazancı üzerinden iş tutmak değil, kendi işinin patronu olmak geleceği görmek demektir.

Bu yazıda para kazanma yolları hakkında konuşacağız. Hem de basit ve kolay para kazanma yollarından bazıları üzerinde duracağız.

1-) FOTOĞRAF VE VİDEOLARINIZLA PARA KAZANIN

GETTY IMAGES, ISTOCK, SHUTTER STOCK 

Para Kazanma Yolları – En güzel işlerden biri budur; başka işler yapıyor olabilirsiniz, o işlerinizi de yapın. Fotoğrafçılık amatör veya profesyonel fotoğraflar çekiyorsanız bunları neden satmıyorsunuz? Çektiğiniz fotoğrafları ve videoların kullanma hakkını internetteki sitelerde satarak para kazanabilirsiniz. Burada bir engel şudur: Fotoğraf ve video için sitelerin belirlediği belli çözünürlük kriterleri var; yani çok iyi bir makina ile çekmeniz gerekiyor.

https://www.gettyimages.com/

https://www.shutterstock.com/tr/

https://www.istockphoto.com/ca#/close

2-) KENDİ YOUTUBE KANALINIZI YÖNETİN, KAZANIN

Düşünsenize; bir milyon izlenme alıyorsunuz. Ne kadar kazanırsınız? Ama bir milyon izlenme gibi ciddi bir rakama gelmek için ne yapılması lazım? Youtube çalışmasında öncelikle izlenme sayısının çok olması, sonra da içeriğin iyi olması bekleniyor. Önemli olan izlenmesi ya, bazen çok saçma çok absürt konular daha fazla izleniyor. Siz de ilginç ama size ait olan videolar çekin. Kendin yap (DIY – Do It Yourself) çok kolay ve çok izleniyor.  Meşhursanız daha hızlı para kazanırsınız. Birçok gazeteci kendi youtube kanalını açarak sık tıklanma üzerinden reklam alıyorlar ve her ayciddi paralar kazanıyorlar.

3-) YAZIYORSANIZ WEB STELERİNE İÇERİK YAZARLIĞI YAPIN

Para Kazanma Yolları – İş dünyası web siteleri için içerik yazarı arıyor. Sizin de yazarlığınız iyiyse web sitelerine içerik yazabilirsiniz. Zaman içinde meşhur olup daha yüksek meblağlar da kazanabilirsiniz.

4-) UZAKTAN EĞİTİM ÜZERİNDEN https://www.udemy.com/ ile DERS VERİN

Geleceğin eğitimleri uzaktan olacak. İyi bildiğiniz bir konunuz varsa bunu online ders haline getirin ve www.udemy.com ve benzeri web sitelerinde yayınlayın. Sizin adınıza dersler devam ederken, her katılımcıdan aldığınız payı cebinize koyun. Konular geneli ilgilendiren, güncel ve merak edilenler ise daha fazla katılımcınız olur. Örneğin ÖSS hazırlık kursları, dil eğitimi, okula destek eğitimleri, ödevlere yardım edici içerikler vb. Udemy kurucuları ODTÜ’lü bir kaç müteşebbis çocuk. Bir de İngilizce ders anlatabiliyorsanız dünyaya da açılmış olursunuz.

5-) KENDİ WEB SİTENİZİ https://tr.wordpress.com/ İLE OLUŞTURUN

Word Press internet sitesi yapımı konusunda öncülerden biri. Korkutucu kod yazmanız gerekmiyor. Zaten hazır yazılmış; yapmanız gereken kod paketlerini bir araya getirmek. Kişisel web sitenizi ticari amaçla kullanabilirsiniz. Yaptığınız işi, mesleği veya hobiyi sitenize yükleyebilir ve para kazanabilirsiniz

6-) KİTAP YAZIN  

Para Kazanma Yolları  – Eh, yazarlığınız varsa, neden kitap yazmıyorsunuz? Hem şöhret hem para kazanmanın en iyi ve entelektüel yollarından biridir. Hem de para kazanırsınız. Ancak her konuda yazmayın. Güncel ve ilgi çeken bir alanda yazın. Hedef yaş grubu okuyucunuz kimler olacak? Cinsiyete göre hangi konuları işlerseniz? Bu gibi değişkenleri planlayın ve yazın

7-) INSTAGRAMLA  ŞÖHRETE KOŞUN VE PARAYA ÇEVİRİN 

Son zamanlarda instagram’dan satış yapan bir sürü insan türedi. Özellikle de kadınların ilgisini çeken konularda; yemek gibi. Artık fenemonlar instagramı istila etmiş durumda. Siz de amaçlı ve planlı bir şekilde instagram üzerinden para kazanabilirsiniz.

😎 FORUMLARDA MODERATÖRLÜK YAPIN

Forumlarda paylaşılan içeriklerin etik ve yasal uygunluk taşıdığını birilerinin devamlı gözlemlemesi gerekiyor ve websiteleri size bekçilik etmeniz için para veriyorlar.

9-) YETENEKLERİNİZİ PARAYA ÇEVİREN İMKANLAR – BİONLUK ve FİVERR 

Bir yeteneğiniz mi var? Yazar mısınız? Tasarımcı mısınız? Çizer misiniz? İyi tercüme mi yaparsınız? Hukuk konularında danışmanlık yapabilir misiniz? Kısacası kendinize güveniyorsanız Kendi fiyatınızı kendiniz belirleyerek www.feverr.com veya https://bionluk.com/ gibi sitelerde freelancer olabilirsiniz. fever.com İngilizce. Ama bionluk.com bir bakıma onun Türkçe versiyonu.

10-) FİRMALARIN MÜFETTİŞİ OLMAK İSTER MİSİNİZ? https://www.twentify.com/tr/

Twentify bir telefon uygulamasıdır. Sözgelimi bir GSM firması kampanyaya giriyor ve memleketteki tüm şubelerinde kampanyaya dair posteri kapının üzerindeki cama göz hizasında asılmasını istiyor. Sizden beklenen ilanlardaki şubelerden birine gidip ihtiyaç duydukları servisi karşılamanız. Bunlar gizli müşteri, mağaza denetleme, müşteri toplama gibi şeyler olabiliyorlar.

Başa dön tuşu