Satış & Pazarlama

İyi Bir Satışçı Olmak İçin 6 Altın Anahtar

İyi bir şatışçı olmak için bu altı anahtarı kullanın !

Yapılan araştırmalar satış yapanların en yüksek yüzde 20’sinin paranın yüzde 80’ini kazandığını gösteriyor. Amacınız, iyi bir satışçı olmak ve mesleğinizdeki en yüksek maaşlı kişilerden biri olmaksa, işiniz kolay. Şu altı anahtarı kullanın yeter.

Başarının Anahtarı # 1: En Çok Satış Yapanlar İşlerini Severek Yapıyorlar  

Gerçekten başarılı, yüksek ücretli tüm satış görevlileri, satış kariyerini çok seviyorlar. Çalışmalarını sevmeyi öğreniyorlar ve daha sonra kendi alanlarında mükemmel olmaya kendilerini adıyorlar.

Başarının Anahtarı # 2: Ne İstediklerini Tam Olarak Biliyorlar

Araştırmaya göre, yetişkinlerin sadece yüzde 3’ünün yazılı hedefleri var. Bu kişiler her alanda en başarılı ve en yüksek maaşlı insanlar. Hareketlendiriciler  ve çalkalayıcılar, üreticiler ve yenilikçiler, en iyi satış temsilcileri ve girişimciler.

İsteksiz olmayın. Hayatta ne istediğinize tam olarak karar verin. Satış kariyeriniz için bir hedef  belirleyin ve daha sonra bu başarıyı elde etmek için ne kadar BEDEL ödemek zorunda kalacağınızı belirleyin.

Başarının Anahtarı # 3 : Zamanlarını Çok İyi Kullanıyorlar

Hepimiz bir şekilde zamanımızı satıyoruz. Zamanımız bizim birincil varlığımız. Zamanımızı nasıl kullandığımız, yaşam standardımızı belirler. Bu nedenle zamanımızı iyi kullanmak için doğru yöntemler geliştirmeliyiz. Her güne bir liste ile başlayın. İş listenizi oluşturmanın en iyi zamanı, bir gün öncesine kadar, gününüzü tam olarak planlamaktır. Ertesi gün yapacağınız her şeyi, sabit randevularınızla başlayarak ve aklınıza gelebilecek her şeyi düşünerek yazın. Zaman yönetimi için size aşağıda linkini verdiğim makaleyi de okumanızı tavsiye ediyorum.

ETKİLİ ZAMAN YÖNETİMİ

Başarının Anahtarı # 4: Yaptıkları İşin Liderlerini Takip Ediyorlar

Başarılı insanlar işlerini iyi yapan insanların ne yaptığını iyi takip ediyorlar. Şirketinizde iyi bir satışçı olmak için, kurumdaki diğer iyi satış elemanlarının ne yaptıklarına bakın. Hayatlarıyla bir yere gidenleri taklit edin. Alanınızdaki en iyi satış elemanlarını tanımlayın ve onlardan sonra onların yaptıklarıyla kendinizi şekillendirin. Şirketinizdeki en iyi satış temsilcilerinden biri olmak istiyorsanız, en iyi katılımcılara gidin ve tavsiye için onlara danışın. Satış kariyerinizi geliştirmek için ne yapmanız gerektiğini sorun. Çalışmaları ve müşterileri için tutumları, felsefeleri ve yaklaşımları hakkında bilgi edinin.

Başarının Anahtarı # 5: İnovatif ve Yaratıcı Düşünme Becerilerini Geliştiriyorlar Kendinizi çok zeki bir insan, hatta bir dahi olarak düşünün. Hiç kullanmadığınız büyük üreticilik rezervlerine sahip olduğunuzu kabul edin. Yüksek sesle, tekrar tekrar söyleyin, “Ben bir dahiyim! Ben bir dahiyim! Ben bir dahiyim!” Bu abartı gibi gelebilir, ancak değil. Gerçek şu ki, her insan daha fazla alandan birinde dahi seviyesinde performans gösterebiliyor. İçinizde bu potansiyel var. Şu anda daha fazlasını yapma ve daha önce sahip olduğunuzdan daha fazla olma yeteneğine sahipsiniz. Ancak bu yeteneklerinizi beslemeli ve geliştirmelisiniz. Bu yeteneğinizi inovatif ve yaratıcı düşünme becerilerinizi geliştirerek başlayabilirsiniz. Bu amaçla bir başlangıç olarak, benim de giderek etkilendiğim, “ASİT – Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon Eğitimi”ni incelemenizi tavsiye edebilirim.

Başarının Anahtarı # 6: Yöntemlerini Değişen Şartlara Göre Değiştiriyorlar Bu arada, değişmeyen tek şey değişim. Teknoloji değişiyor. İnsanlar değişiyor. Alışkanlıklar değişiyor. Şartlar ve yöntemler değişiyor. Değişim birçok klasik yöntemleri atıl bırakıyor. Bu anlamda gelişimi ve değişimi de takip etmek gerekiyor. Gelişen trendlere göre değişen satış yöntemleri için size “Beyinden Beyine Satış” eğitimini tavsiye edebilirim.

İyi bir satışçı olmak için bu 6 altın anahtarı kullanmalısınız. Ancak bu şekilde diğer başarılı satışcılar gibi satış başarılarınıza pozitif katkılar sağlayabilirsiniz.

Başa dön tuşu