BaşarıÇocuk ve Zeka

Çocuk Motivasyonu – Çocuklar İçin İlham Veren 25 Söz

"Durmadığınız sürece ne kadar yavaş gittiğinizin bir önemi yoktur." - Konfüçyüs

Çocuk Motivasyonu – Çocukların duyması gereken ilham verici 25 söz – İlham verici olduğunu düşündüğümüz 25 sözü çocuklarınız için seçtik. Çağlar boyunca verilen en iyi tavsiyelerin bazıları aslında çocukların kavrayabilecekleri sözlerdir.  Size tavsiyemiz, çocuk motivasyonu için her gün bir deyişi çocuğunuza okutmak, anlamını sormak; sonra sözün konusunu hakkında çocukla derinlemesine sohbet etmektir. Gerekiyorsa ve çocuğunuz istiyorsa bu sözlerden bir veya bir kaçını odasına asabilir. Zaman içinde yenileriyle değiştirebilir.

Mega Mental Aritmetik - Çocuklar için Konsantrasyon ve Zeka Eğitimi

Çocuk Motivasyonu İçin Güzel Sözler

-1-

“Çalışmayı ve ders çalışmayı değil, öğrenmeyi ve öğrenci olmayı seviyorum.”- Natalie Portman

Çocuk motivasyonu – Natalia Portman, öğrenci olmayı çok seviyor. Öğrenmeyi, bilgi edinmeyi bir ayrıcalık olarak görüyor. Siz de öğrenmeyi ders çalışma kıskacından ve zorlamasından kurtarıp eğitiminizden daha fazla zevk alabilirsiniz.

-2-

“İyi düşünceleriniz varsa, güneş ışınları gibi yüzünüzde parlayacaklar ve daima güzel görüneceksiniz.” – Roald Dahl

İyi düşüncelerin bir insana yapabileceği şey şaşırtıcı katkıdır. Olumlu düşünürseniz, bu enerji sizden yayılır. Bu parıltı sizi güzel gösterir, başkalarına ilham verir ve etrafınızda doğru insanlar olur. Düşünceleriniz enerjiyi yayar; siz de mutluluk enerjisini seçin.

—– Sponsor Bağlantı —–

5-12 YAŞ ARASI ÇOCUKLARIN KONSANTRASYONLARI İÇİN

ANZAN MEGA ARİTMETİK BEYİN EGZERSİZLERİ EĞİTİMİ

—– Yazının Devamı —–

-3-

“Gerçekten yapmak istediklerinden asla vazgeçme. Büyük hayalleri olan kişi, bütün gerçeklerden daha güçlüdür.” – Albert Einstein

Çocuk motivasyonu – Gökyüzünde uçmak bir zamanlar hayaldi. Ama Wright kardeşlerin gerçeğin ötesine geçen büyük hayalleri vardı. Gerçekten yapmak istediklerinize sadık kalırsanız, bunu gerçekleştirmenin yollarını bulursunuz. Büyük hayaller büyük sihirlidir.

-4-

“Kazanmak her zaman ilk olmak demek değildir. Kazanmak, daha önce yaptığınızdan daha iyisini yaptığınız zaman anlam kazanır.” – Bonnie Blair

Sadece kendinizle rekabet edin. Bu gece yattığınız zaman, yaşadığınız güne bakın ve her deneyimde ortaya çıkma şeklinizle gurur duyup duymadığınızı görün. Eğer değilseniz, yarın kendinizin daha iyi bir versiyonu olmaya çalışın.

çocuk motivasyonu

-5-

“İnandığından daha cesur, göründüğünden daha güçlü ve düşündüğünden daha zekisin.” – AA Milne / Christopher Robin

Kendine güven; düşündüğünden daha fazla cesur, daha güçlü ve daha zeki olduğunu biliyorsun. Bunu şimdi görmek zor olabilir, ancak yaşamdaki deneyimleriniz size bunun doğru olduğunu gösterecektir. Şüphesiz bir yerde kalırsanız, büyüme gerçekleşmez. Zorlukları başarabilirsin.

-6-

“Sadece kolay şeyleri okuma. Bununla kendini sadece eğlendirilebilirsin, ama onlarla asla büyüyemezsin. ”- Jim Rohn

Kolay şeyler eğlenceli ve hızlıdır. Ancak, beyni geliştirmede zayıf kalır. Zihninizi genişletmek için, tıpkı bir kas geliştirme çalışması gibi çalıştırmalısınız.

Çocuklar ve IQ Zeka Geliştirme

-7-

“Hayatımızdaki her hareket sonsuzlukta titreyen bazı tellerimize dokunuyor.” – Edwin Hubbel Chapin

Çocuk motivasyonu – Bu küçük bir paragraf için büyük bir konudur. Yaptığınız her seçim, bazen birçoklarının hayatlarına dokunan bir dalgalanma etkisi yaratır. Buradaki nokta, dünyada nasıl göründüğünüzü ve ne tür dalgalanmalar yaptığınızı düşünmenizdir. Olumlu mu, olumsuz mu?

-8-

Kararın herhangi bir aşamasında yapabileceğiniz en iyi şey doğru karar vermektir. Yapabileceğin en kötü şey hiçbir karar verememektir. ”- Theodore Roosevelt

Çoğu zaman kötü şeyler olur hayatta; çünkü kimse onları durdurmak için bir şeyler yapmaya istekli değildir. Doğru olanı yaparak kötü bir şeyin olmasını engelleyemeyebilirsiniz; ama denemeniz gerekir. Doğru şeyi yapmak için attığınız adım başka bir kişiye ilham verebilir veya rahatlatabilir.

-9-

“Doğum gününde dünyaya gelmenle neden uyum sağlamıyorsun?” -Dr. Seuss

Çocuk motivasyonu – Gizlenip görünmez olman istenmedi. Her birimiz görünmek ve varlığımızı göstermek için doğarız. Yapacaklarımıza karar vermemiz ve öne çıkmak için cesaretli olmamız gerekiyor. En büyük düşünürler, sanatçılar, müzisyenler ve zaman içindeki mühendisler kesinlikle uyumuyorlardı!

Çocuklarda Motivasyonu Geliştirmek

-10-

“Küçük işleri başarırsanız, hiçbir şey zor değildir.” – Henry Ford

Bu tavsiye hayatta yaşayacağımız sık durumlardan biridir. Zor bir şey alın ve birkaç parçaya bölün. Sonra bu parçaları alın ve her parçayı tamamlamanıza yardımcı olacak görevler ekleyin. İlerledikçe ilerlemenizi kontrol edin. Zor işin başarıldığının farkına bile varamazsın.

yüksek dha oranlı - balık yağı - mega vitamin - mega-o-mega

-11-

“Hatalar, bazılarının bir ömür boyu ödediği ücretlerin bir parçasıdır.” – Sophia Loren

Hayatını hiç hata yapmadan yaşadıysan, bence cahil kalmış sayılırsın. Hata yapmak başarı için çok önemlidir; çünkü sadece ne yapılmayacağını bilmek yerine, onu deneyimleyerek öğrenmek daha kalıcıdır. Unutmayın; hatalar değerlidir.

-12-

“Hayattaki genel ve bilindik şeyleri, bilinmedik yollarla yaptığınız zaman dünyanın dikkatini çekersiniz.” – George Washington Carver

Ortak yollarla yapılan ortak şeyler öngörülebilir ve güvenlidir. Ortak bir şey alıp tamamen yaratıcı ve yeni bir şekilde yaptığınızda, diğerleri dikkat eder. Bunu yapmak, başkalarına yaşamlarında daha eğlenceli ve esnek olmaları için ilham verebilir.

-13-

“Koşulları, mevsimleri veya rüzgarı değiştiremezsiniz, ancak kendinizi değiştirebilirsiniz. Bu, senin sahip olduğun tek şeydir.”- Jim Rohn

Çocuk motivasyonu – Hayatta bir nedenden ötürü değiştiremeyeceğiniz çok şey vardır. Kendinize huzur ve güven bulmanın en iyi yolu, dış dünyanın iç dünyanızı çok fazla etkilemesine izin vermemektir. Kendinizi yalnızca bu durumlarda değiştirebilirsiniz.

-14-

“Olumlu bir tutum gerçekten hayallerin gerçekleşmesini sağlayabilir – benim için de öyle oldu.” – David Bailey

Pozitif olmak, anlık bir sihir değildir. İyimser ve olumlu olmak bir yaşam tarzıdır. Bu uygulama hayatınıza pozitif deneyimler kazandırır.

Çocukların Motivasyonlarını Artırmak

-15-

“Dünyada görmek istediğin değişiklik sen olmalısın.” – Mahatma Gandhi

İyi de bu nasıl işleyecek? Dünyada daha fazla barış ve daha az savaş görmek istiyorsanız, kendinizde, ailenizde veya toplumunuzda daha fazla barış ve daha az kavga yapın. Dünyada daha fazla sağlık görmek istiyorsan, vücuduna iyi bak ve sağlıklı ol.

-16-

“Aptal Ol, Dürüst Ol, Nazik Ol.” – Ralph Waldo Emerson

Çok basit ama çok güçlü bir söz. Aptal olmak, kendinle barışık ve hayatta neşe dolu ve mutlu kalmanı sağlar. Dürüst olmak, insanların size güvenmesini sağlar. Kibar ve nazik olmak uyumlu ilişkiler kurmak anlamına gelir. Gezegendeki herkesin bu üç küçük davranışı göstermesi Dünya’da barış yaratacaktır, öyle değil mi?

mega ingilizce - kolay ingilizce

-17-

“Dünden öğren, bugün için yaşa, yarın için umut et.” – Albert Einstein

Geçmişinizden, bir insan türü olarak, değerli olabilecek alınacak dersler vardır. Ne olduklarını bildiğinden emin ol. Bugün için yaşamak ve o anda yaşamak demek, mevcut olduğunuzu ve farkında olduğunuzu gösterir. Yarın için umut, iyi şeyler için iyimser kalma şansını verir.

-18-

“Yapılıncaya kadar her şey imkansız görünür.” – Nelson Mandela

İnsan türü bir zamanlar gökyüzünde uçmanın ya da aya çıkmanın, uzayı ziyaret etmenin imkansız olacağını düşünmüştü. Birçok şey imkansız değildir, sadece çözümler henüz düşünülmemiştir. Azim, inanç ve imkansızı mümkün kılmaya çalışanlar dünyayı değiştirenlerdir.

-19-

“Arkadaşlarını dikkatli seç, geleceğini amaçlarına göre planla ve hayatını inançla çerçevele.” – Thomas S. Monson

En çok zaman harcadığınız beş kişi gibi olursunuz, burada belirtildiği gibi arkadaşlarınızı çok dikkatli seçin. Geleceğinizi bir amaç ile planlamak, hayatınızı istediğiniz gibi yaratmanıza yardımcı olur. Hayatınıza inanmak, zor zamanlar boyunca size ilham ve rahatlık verecektir.

-20-

“Harekete geçmeden önce dinle. Tepki vermeden önce düşün. Harcamadan önce, kazan. Eleştirmeden önce bekle. Dua etmeden önce affet. Vazgeçmeden önce dene.” – Ernest Hemingway

Harekete geçmeden önce dinlemek, baş ağrısını keser. Tepki vermeden önce düşünmek aptal gibi görünmenizi engeller. Harcamadan önce kazanmak, borcunuzun olmamasını sağlar. Beklemek, yargılamadan önce anlamanızı sağlar. Barış için zihninizde bağışlama ile dua edin; elbette, denemek için bir şansınız olmadan istifa etmeyin!

Çocuklarda Motivasyon

-21-

“Harika şeyler başarmak için sadece hareket etmemeliyiz, hayal etmeliyiz, sadece plan yapmamalı, aynı zamanda inanmalıyız.” – Anatole France

Sonuçları, planlama ve harekete geçme doğuracaktır. Ancak şartı, tutkuyu içinizde canlı tutmanıza bağlıdır. Başarmaya çalıştığınız şeye sahip olduğunuza inanmak, genellikle her şeyden daha güçlüdür. Her şey bir zamanlar birisinin inandığı, sonra planladığı ve hareket ettiği bir rüyaydı.

-22-

“Doğru parkurda bulunmanız yetmez; şampiyon olmanız için koşmanız gerekir.” – Will Rogers

İstediğin her şeye sahip olabilirsin ve yaşamdan memnun olabilirsin. Bir süre için onu durdurmak ve tadını çıkarmak sorun değil ama hayat sürekli değişiyor. Siz de hızlanmalısınız. Koşu pistinde durursanız ve bir yere gitmezsiniz, diğer insanlar ve deneyimler sizi geçip geride bırakacaktır

-23-

“Her gününü bir şaheser (başyapıt) yap.” – John Wooden

Her yeni güne, önünüzdeki boş bir tuval gibi uyanmayı düşünün. Gün senindir, onu dilediğin gibi resimleyebilirsin. Bu tür bir niyetle hayatınıza odaklanabilirseniz, Her gününüzü bir başyapıt yapabilirsiniz.

-24-

“Takip etmeye cesaretin varsa tüm hayallerin gerçek olabilir” – Walt Disney

Hayallerinizi takip etmek çok fazla zaman alır ve çoğu zaman korkutucu olabilir. Ancak, toplayabildiğiniz kadar cesaret toplarsanız ve buna devam ederseniz, hayallerinizin gerçekleşmesi için daha çok şansınız olur. Hayallerinizi takip ederken zorluklarla karşılaşabilirsiniz, hızlı çarpmalara ya da aksiliklere maruz kalabilirsiniz.

-25-

“Çocuklarınıza dilini tutmasını öğretin. Konuşmasını nasıl olsa öğrenecekler”- Benjamin Franklin

Yerinde, zamanında ve dozunda konuşma becerisi kazanmış olmak başarılı insanların özelliğidir. Atalarımız da dinlemek için iki kulak verilmişken, konuşmak için bir dil verilmiştir, demişlerdir.

Başa dön tuşu