LOGO

KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel Gelişim Serüveninin Başlangıç Noktası

TEK GÖZLÜ ANNENİN FEDAKARLIĞI – ANNELER GÜNÜ HİKAYESİ Tek Gözlü Anne - Anneler Günü Hikayesi Full view

TEK GÖZLÜ ANNENİN FEDAKARLIĞI – ANNELER GÜNÜ HİKAYESİ

Tek Gözlü Annenin Fedakarlığı – Anneler Günü Hikayesi

Duygusal Bir Anneler Günü Hikayesi: Bir zamanlar bir çocuk annesiyle birlikte yaşıyordu. Çok fakirdiler ve ihtiyaçlarını ancak karşılayabilecek kadar kazanabiliyorlardı. Annesinin tek gözü vardı ve annesinin bu görüntüsü çocuğu utandırıyordu.

Dikkat! Bu hikayeyi okumak yerine, hikayenin biraz daha farklı olan video hikaye versiyonunu aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Annesi bir gün oğlunun öğrenci olduğu okula gitti. Öğrencilerin hepsi kadının tek gözlü görüntüsüne güldü ve “tek gözlü, tek gözlü” diye alay ettiler. Çocuk annesinin okula gelmesine öylesine sinirlendi ki, annesinden nefret etmeye başladı. Annesinin varlığının onun için sadece utanç verici birşey olduğunu düşünüyordu ve onunla aynı evde yaşamamaya karar verdi.

Kararlı bir şekilde çok çalışmaya başladı. Böylece başarılı olacak ve elde ettiği imkanlarla annesinden ayrılacaktı. Çocuk bu hırsla çalışmalarını tamamladı ve başka bir şehirde iyi bir iş buldu.

Planladığı gibi annesini terketti ve iş bulduğu şehire yakın bir kasabaya yerleşti. Büyük bir ev aldı, evlendi ve çocukları oldu. Artık mutlu bir hayat yaşıyordu. Orada ona annesini hatırlatacak ve ondan kaynaklanan bir utancı da yoktu.

Bir gün annesi onu görmeye geldi. Torunları onu görünce görüntüsünden çok korktular. Oğlu bu duruma çok kızdı ve annesine “Sen kim oluyorsun? Evime böyle gelip çocuklarımı korkutmaya nasıl cüret edersin?” dedi.

Oğlunun onu görmek istemediğini anladı ve sessizce torunlarına “Ah, çok özür dilerim. Yanlış adrese gelmiş olabilirim” dedi ve oğlunun evini tek etti.

Bu oğul eski okulundan “tekrar bir araya gelme toplantısı”na katılması için davet aldı. Yeniden bir araya gelme toplantısına katıldıktan sonra eski evine gitti. Eve girdiğinde annesinin elinde bir kağıt parçasıyla yerde cansız yattığını gördü. Mektup oğluna yazılmıştı.

Mektupta aynen şunlar yazıyordu;

Oğlum, sanırım hayatım oldukça uzun sürdü ve artık sizi ziyaret edemeyeceğim. Seni çok özlüyorum ve okulunuzda düzenlenen “tekrar bir araya gelme” toplantısına katılacağını duyduğumda çok mutlu oldum. Ama seni utandırmamak için okula gelmemeye karar verdim. Sadece bir gözüm olduğu için çok özür dilerim. Senin benim bu durumumdan utanç duyduğunu biliyorum. Evine gelip bilmeden çocuklarını korkuttuğum için üzgünüm. Ama oğlum, sen çok küçükken bir kaza geçirdin ve bir gözünü kaybettin. Bir anne olarak, senin sadece tek bir gözle büyümek zorunda kalmanı izlemeye tahammül edemezdim. Bu yüzden sana benimkini verdim. Sana verdiğim gözle sen artık dünyayı benim için de görüyordun. Yaptığım şeyden hep mutluluk duydum. Yaptığın hiçbir şey yüzünden sana asla kızmadım. Seni çok özledim oğlum. Sen benim için bu dünyanın anlamısın. – Annen

Bu Anneler Günü Hikayesinin Mesaj Şudur: Her zaman ailenizi seviniz  ve saygılı olunuz. Ebeveynlerinizin sizi yetiştirmek için ne kadar fedakarlık ettiğini asla bilemezsiniz. Büyüdüğünde çocuklar ebeveynlerine de zaman ayırmalı ve bakmalı. Annenize, “Anne beni yetiştirmek için yaptığın şeyleri yapmak için bu kadar enerjiyi nasıl buldun. Anne sevgisinin ne kadar güçlü olduğunu şimdi çok daha iyi anlıyorum. Ve hepsi için seni düşünüyorum” gibi ona övgü dolu sözler söyleyin. Anneler günü bu fırsatlardan sadece biri. Umarım annelerinden uzak olan çocuklar bu günü onları sevindirmek ve mutlu etmek için kullanırlar.

Tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Sağlıcakla kalın…

İlham veren diğer hikayeler için aşağıda verilen web adresimizi ziyaret edebilirsiniz:

İlham Veren Hikayeler

Yorumlar

Yazan Melik Safi DUYAR

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.
error: