LOGO

KİŞİSEL GELİŞİM

Kişisel Gelişim Serüveninin Başlangıç Noktası

BAŞARI – İŞ HAYATINDA BAŞARI İÇİN YEDİ FORMÜL Başarı - İş Hayatında Başarının 7 Formülü Full view

BAŞARI – İŞ HAYATINDA BAŞARI İÇİN YEDİ FORMÜL

BAŞARI – İŞ HAYATINDA BAŞARI İÇİN YEDİ FORMÜL

İş kuran herkesin hedefi başarı ve başarılı olmaktır. Peki, siz iş hayatında başarı için 7 formül olduğunu biliyor muydunuz? Ancak bu 7 formülün hep birlikte çalıştırılması gerekiyor. Tek bir formülü kullanmak başarıyı sağlamaya yetmiyor.

Başarı planlanırsa ulaşılabilecek bir sonuçtur. Rastgele elde edilen bir durum değildir. Yapılan araştırmalar ve başarılı insanlarla yapılan mülakatlar başarının bir sihir olmadığını, bir formül ve planlama işi olduğunu söylüyor. İşte size 7 formül:

1-) Bir numarada, belirli bir hedef belirleyip onu gerçeklik olarak görselleştirme var. Hedefinizin resmini zihninizin ekranında tekrar tekrar gerçekleşmiş haliyle görmeye çalışın.

2-) İki numarada, yüksek kalite ve iyi bir değer olan bir ürün veya hizmetle çözülebilecek bir sorun aramak var. Tüm başarılı işletmeler, yüksek kalite ve iyi değer sunan ürünlere veya hizmetlere dayanmaktadır.

3-) Üç numarada, küçük başlamak ve yapacağınız işi iyice öğrenmek var. Sabırlı olun. Çok para yatırımı yapmak yerine bol bol zaman yatırımı yapın.

4-) İşinizin Kendi Kendini Finanse Etmesini Sağlayın. Bir iş kurmanın en iyi yollarından biri, bir stratejiye sahip olmaktır.  İyi bir strateji az parayla başladığınız girişiminizi dışarıdan pahalı yollarla finanse etmek, borç almak ve arkadaşlarınızdan maddi destek almak yerine işinizde kazandığınız parayla büyütmek anlamına gelir.

5-) Test, Test ve Test. Yatırım yapmadan önce her büyük hamleyi test edin. Test etmeden büyük işlere girmeyin. Kademeli ilerlemeye çalışın ki operasyon size yetişebilsin.

6-) Birlikte Çalıştığınız İnsanları Dikkatle Seçin. Genişlemenize ve büyümenize yardımcı olacak kişileri dikkatli bir şekilde seçin. Yapacağınız en büyük hatalar, çalışmak için yanlış kişilerin seçiminde olacaktır. Bu yüzden işinizde birlikte çalışacağınız insanları seçmek için çok dikkatli davranın.

7-) Finansal Kaldıraç Kullanın. Finansal kaldıraç, başarılı işinizden kaynaklanan nakit akışına dayanan, bankadan iş kredileri ve kredi limitleridir. Bir iş kurma amacının tamamı, maliyet ve masrafların üzerinde tutarlı ve ön görülebilir bir nakit akışı kaynağı oluşturmak ve daha sonra bu parayı tutmaya dayanır. Bankalar, düzenli bir nakit akışınız oluşmuşsa sizin için bir kaldıraç etkisi oluşturabilirler. Bankalar dışında son yıllarda iyice moda olan “Melek Yatırımcıları“ ve “Kitlesel Fonlama“ sistemlerini  de araştırmayı ihmal etmeyin.

ÖĞRENMENİZ GEREKENLERİ ÖĞRENİN

Çoğu işletme bilgi ve yönetim yetersizliği nedeniyle başarısız olur. Bu yüzden başarılı olmak için bilmeniz gerekenleri öğrenmek için zaman ayırın ve sabırlı olun. Bilgi ve şartlar zaman içinde değişebilir. Hayatta genel başarı için önce öğrenmeyi öğrenin. Bunun için Mega Hafıza’nın “Mega Hızlı Okuma” ve “Fotografik Hafıza Teknikleri” eğitimlerini inceleyebilirsiniz.

Başlamadan önce kendinize yaptığınız “öğrenmeyi öğrenme” yatırımı, önümüzdeki aylar ve yıllar içinde tekrar tekrar kendini amorti edecek ve size çok daha fazlasını kazandıracaktır. Bilgi ve şartlar değişse de kıvrak bir şekilde yeni bilgileri öğrenmek çok kolay olacaktır.

BAŞARI İÇİN DEĞİŞMEZ TEMEL PRENSİP

Ve hangi işe başlıyorsanız başlayın, size temel bir prensipten bahsetmek isterim.

Öncelikle kuracağınız iş için iyi hazırlanın. İnsanların kendi işlerini kurmakta başarılı olmalarının bir numaralı sebebi, başarılı olmaları için gereken bilgi ve deneyime sahip olmalarıdır.

Yorumlar

Yazan Onur Buzağıcıoğlu

 

md-small Melik Duyar’ın ücretsiz 7 Elektronik Beyin Eğitimi programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz 6 Elektronik Hızlı Okuma programına katılmak için, buraya tıklayın.
Melik Duyar’ın ücretsiz "Mega Hafıza" dergisinin adresinize gönderilmesi için, buraya tıklayın.
error: